Види капіталу в забезпеченні сталого розвитку

Дискусії сталого розвтку засновані на припущенні, що суспільство має керувати трьома типами капіталу (економічного, соціального і природного), які можуть бути не взаємозамінні і споживання яких може бути необоротним. Daly (1991) , наприклад, вказує на той факт, що природний капітал не завжди може бути замінений економічним капіталом. Хоча цілком можливо, що ми зможемо знайти способи, щоб замінити деякі природні ресурси, це набагато більш імовірно, що вони ніколи не зможуть замінити екосистемних послуг, таких, як захист, що забезпечує озоновий шар і клімат стабілізуючої функції амазонських лісів. Насправді природний капітал, соціальний капітал та економічний капітал, часто доповнюють один одного. Ще однією перешкодою до взаємозамінності полягає також в багатофункціональності багатств природних ресурсів. Ліси, наприклад, не тільки забезпечують сировиною для виробництва паперу (яка може бути заміщена досить легко), а й збереження біорізноманіття, регулює потік води, і поглинання CO2.

Ще одна проблема, природного і соціального капіталу, погіршення полягає в їх часткової незворотності. Втрат в області біорізноманіття. Те ж саме можна сказати і про культурне різноманіття. Наприклад, при просуванні глобалізації швидко число мов корінних народів знижується із загрозливою швидкістю. Крім того, виснаження природних і соціальний капітал може мати нелінійні наслідки. Споживання природного і соціального капіталу може мати вплив і не спостерігатися до певного порога. Озеро може, наприклад, поглинати поживні речовини протягом тривалого часу, а на справі це підвищення його продуктивності. Однак, після певного рівня водоростей досягає недолік кисню викликає екосистеми озера.

Провал ринку

Якщо деградація природних і соціальних капіталів має таке важливий наслідок виникає питання, чому не будуть вжиті заходи на більш систематичній основі, щоб полегшити його. Коен і Вин (2007) вказують на чотири види провалів ринку, як можливі пояснення: по-перше, в той час як переваги природного чи соціального капіталу, виснаження зазвичай можуть бути приватизовані витратами частіше зовні (тобто вони несуть не стороною, відповідальною але і суспільству в цілому). По-друге, природний капітал часто недооцінюється суспільством, так як ми не в повній мірі обізнані про реальну вартість виснаження природного капіталу. Інформаційна асиметрія і третя причина, часто є зв’язком між причиною і наслідком, що ускладнює, щоб зробити усвідомлений вибір. Коен і Вин закриті з усвідомленням того, що суперечить економічній теорії, багато фірм не є ідеальними оптимізаторів. Вони стверджують, що фірми часто не оптимізовують розподіл ресурсів, тому що вони потрапили в «бізнес».

Економічне обгрунтування для стійкого розвитку

Найбільш загальноприйнятим критерієм корпоративної стійкості є ефективне використання фірми природного капіталу. Це еко-ефективності, як правило, розраховується для економічного додавання вартості фірми в зв’язку з його сукупним екологічним впливом. Ця ідея була популярним Всесвітньої ради підприємців зі сталого розвитку (WBCSD) під таке визначення: «. Еко- Ефективність досягається за рахунок поставки за конкурентними цінами товари та послуги, що задовольняють потреби людини і довести якість життя, у той час як поступове зниження екологічного впливу і ресурсоємності протягом усього життєвого циклу до відповідного рівня, принаймні, відповідно до пропускної здатністі Землі «. (DeSimone and Popoff, 1997: 47)

Еко-ефективність концепції, поки менш зрозумілим і є другими критерієм для корпоративної стійкості. Соціальна ефективність описує співвідношення між вартістю компанії і додав її соціальні наслідки. Беручи до уваги, можна припустити, що більшість корпоративного впливу на навколишнє середовище є негативними (крім рідкісних винятків, таких як посадка дерев) це не відноситься до соціальних наслідків. Вони можуть бути як позитивними (наприклад, корпоративної благодійності, створення робочих місць) або негативним (наприклад, нещасних випадків на виробництві, моббінг працівників, порушення прав людини). Залежно від типу впливу соціальна ефективність таким чином або намагається звести до мінімуму негативні соціальні наслідки (наприклад, аварії на додану вартість) або максимізувати позитивні соціальні наслідки (наприклад, пожертвування на додану вартість) у зв’язку з доданою вартістю.

І еко-ефективність та соціально-ефективність стурбовані в першу чергу із зростанням економічної стабільності. У цьому процесі вони інструмент як природних, так і соціальний капіталів з метою отримати вигоду з безпрограшних ситуацій. Однак, як і Dyllick Hockerts вказують на те, що бізнес-само по собі не буде достатнім для досягнення стійкого розвитку. Вони вказують на еко-ефективності, соціально-ефективності, достатності та еко-акція також чотири критерії, які повинні бути досягнуті, якщо ми збираємось досягти сталого розвитку…

Зміст програми "Сталий розвиток України"

Запрошуємо Вас до розгляду та співпраці у  програмі «Сталий розвиток України» 

Також вас може зацікавити:

Економічна стійкість
Діаграмою Венна економічного сталого розвитку було показано, що є багато версій...

 
  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ П О С Т А Н О В...

Біблотека
  Основні положення стратегії сталого розвитку Росії, Комісія Держдуми з проблем...

ЯКЩО ВИ ВИРІШИЛИ НАПИСАТИ ДО ГАЗЕТИ
«Екологія та соціальний захист України», пропонуємо скористатися деякими рекомендаціями Перш, ніж...

Елементи освіти сталого розвитку
Сталий розвиток є широке поняття, яке уникає будь вузьке визначення...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу