Площа зелених насаджень Чернігова за три роки зменшилася на 3 га

Рубрика | Головні новини, Чернігівська область

10 06 2013, матеріал підготував кореспондент lisn56

Упродовж 2010 – 2012  років площа зелених насаджень в обласному центрі Чернігівщини зменшилася з 618 га до 615 га.

Чому ж таке відбувається?
Відповідь на це запитання знайшли фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області під час аудиторського дослідження діяльності комунального підприємства «Зеленбуд» Чернігівської міської ради.

Зокрема, вони встановили, що дерева парків, бульварів, скверів та вулиць міста перебувають на балансі КП «Зеленбуд». А відповідно до ч. 3 ст. 19 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» при пошкоджені чи знищенні зелених насаджень винна юридична чи фізична особа перераховує суму їхньої відновної вартості на рахунок балансоутримувача.  Проте в Чернігові розсудили по-своєму. За рішеннями Виконавчого комітету Чернігівської міської ради на КП «Зеленбуд» перераховують тільки 50% відновної вартості знищених дерев. Таким чином, у 2010 — 2012 роках комунальне підприємство недоотримало 615 тис. грн, які могло використати на поновлення зелених насаджень.

Звільнення окремих юридичних осіб від сплати відновної вартості знищених дерев — ще одна причина збитків, понесених підприємством.  Згідно з рішеннями Виконавчого комітету Чернігівської міської ради за 2010 – 2012 роки «Про вирубку зелених насаджень» у разі вирубки дерев юридичні особи повинні укладати договори з КП «Зеленбуд» на висаджування дерев у трикратному розмірі. Проте в згаданих розпорядчих документах чітко не прописані строки висадки дерев, хто має контролювати виконання цих зобов’язань, а також  не передбачено відповідальності за їх невиконання.

Усього за три роки в місті було видалено 2140 дерев, з яких 780 — без сплати відновної вартості. Та жодне підприємство, яке мусило висадити дерева у трикратному розмірі, в 2010 – 2011 роках не звернулося до КП «Зеленбуд» для  укладання відповідних договорів. І тільки 3 підприємства у жовтні – листопаді 2012 року підписали угоди на висаджування 18 дерев.

Як повідомила кореспонденту видання «Екологія і соціальний захист» заступник начальника відділу Держфінінспекції в Чернігівській області Олександра Защита, за проведеним розрахунком аудиторської групи щодо розрахункової відновної вартості 762 дерев, які видалені за рішенням Чернігівської міської ради без її відшкодування, КП «Зеленбуд» втратило можливість отримання додаткових коштів на суму понад 1 млн грн!

Крім того, державні аудитори вказали  на  низку чинників як зовнішнього, так і внутрішнього характеру, котрі негативно позначилися на результатах фінансово-господарської діяльності КП «Зеленбуд»… Та чи прислухаються до їхніх рекомендацій  місцеві чиновники?

Також Вам буде цікаво:

Севастополь сказав впевнене «Ні!» американським «агресорам»
У червні 2012 року Севастополь спіткала страшна біда – навала...

Неконтрольоване знищення дерев
    Активістами та громадськими журналістами ВГО ”Екологія та соціальний...

Як бюджет Чернігова «обібрали» на 6 мільйонів
Місцевий бюджет м. Чернігова недоотримав понад 6 млн грн через...

За Ялівщину!
Чернігівська міська рада схвалила рішення про надання лісопарку «Ялівщина» статусу...

5 тисяч гривень від мера
Отримають за встановленою традицією усі дніпропетровчанки, які народять дитину 8...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу