У Чернігові покращення екологічного стану не відбулося

Рубрика | Головні новини, Екологічні новини, Чернігівська область

05 04 2013, матеріал підготував кореспондент lisn56

Це констатували фахівці Державної фінансової інспекції в Чернігівській області, зробивши аудит виконання Програми поліпшення екологічного стану м. Чернігова.

У Чернігові покращення екологічного стану не відбулосяПро те, що обласний центр Чернігівщини має чимало  проблем щодо стану довкілля, знає будь-який пересічний житель міста. Тож  на вирішення питань екологічного характеру Чернігівська міськрада затвердила Програму охорони, раціонального використання і збереження міського навколишнього середовища на період 2006 – 2010 роки, а згодом — Програму поліпшення екологічного стану м. Чернігова на період 2011 – 2015 роки.
Нещодавно фахівці Держфінінспекції провели дослідження з метою з’ясувати, як же виконується згадана Програма. Результати державного аудиту були маловтішними. З’ясувалося, що за період 2009 – 2011 роки та 9 місяців 2012 року загальна  сума неефективно використаних бюджетних коштів становила 1,2 млн грн!
Які ж причини негативно вплинули на виконання Програми?
«Державні аудитори дійшли висновку, що розробники Програми не дотримувалися чітких критеріїв щодо її формування. Фінансування заходів Програми недостатнє, а планування обсягів бюджетних коштів недосконале. Відсутня державна підтримка Програми. При цьому фінансування її заходів з міського Фонду охорони навколишнього природного середовища було частковим. Крім того, бюджетні кошти відволікаються на заходи, які не належать до природоохоронних. А взаємодія між розпорядником бюджетних коштів і виконавцями заходів Програми має низький рівень організації», — пояснила кореспонденту видання «Екологія та соцзахист» начальник відділу державного фінансового аудиту бюджетних програм та діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки Держфінінспекції в Чернігівській області Тетяна Гречко.
Зокрема, за її словами, майже половина бюджетного фінансування за рахунок міського Фонду охорони навколишнього природного середовища за досліджений період була спрямована на заходи з поліпшення екологічного стану річки Стрижень і становила 1998 тис. грн, що становить менше, ніж на 5% від запланованої  суми за рахунок різних джерел фінансування. Впровадження заходу триває вже 6 років (!) замість 3-х за проектом.
А ось інший приклад. На утримання відділу екології та економіки природокористування Чернігівської міської ради в 2009 році було витрачено 63,6 тис. грн коштів міського Фонду охорони навколишнього природного середовища. Крім того, з 02.11.2009 року в складі КП «АТП – 2528» Чернігівської міської ради створили структурний підрозділ «Екологічна інспекція», на утримання якого за досліджений період використано 1110,8 тис. грн. Між тим згадані структури не відносяться ні до природоохоронних організацій, ні до установ і організацій, що належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього середовища, на утримання яких дозволяється використовувати кошти Фонду охорони навколишнього природного середовища.
«За результатами дослідження ми підготували  низку пропозицій на місцевому рівні, які наразі, за інформацією міської ради, вже почали виконуватися», — повідомила Т. Гречко.

Також Вам буде цікаво:

Кабмін та Міністерство соціальной політики планують збільшити обсяги надання послуг з оздоровлення та відпочинку дітей на 200 тис осіб
Кабінет Міністрів України нещодавно схвалив проект нормативно-правового акту, щодо...

Комісія Брундтланд
Формально відомий як Всесвітня комісія з навколишнього середовища і розвитку...

 
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ П О С Т А Н О В...

Українська нормативно-правова база
Конституція України   1997 рік 8 жовтня. Постанова Кабінету Міністрів № 1123 Про...

Економічна стійкість
Діаграмою Венна економічного сталого розвитку було показано, що є багато версій...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу