Доля матері. Українки все частіше покидають своїх малят

Рубрика | Головні новини, Київ, Київська область

Мітки | , ,

05 12 2012, матеріал підготував кореспондент Наталія

        Дитині треба дарувати не тільки життя, але й можливість жити. На жаль, не всі батьки здатні виховати своїх малюків. Як це не дивно,  соціальне сирітство – найбільша проблема українців сьогодні. Діти опиняються у дитячих будинках, коли у них є живі мама і тато. Статистика невтішна — кожна сота жінка відмовляється від своєї крихітки ще в пологовому будинку.

         З восьми мільйонів дітей в Україні близько 96,000 є сиротами.  Найгірші показники — на сході нашої держави. Там два відсотки діток позбавлені батьківського піклування.

        Найчастіше відмовляються від дітей молоді жінки, у яких була небажана вагітність. Бояться осуду і не знають, як жити з дитиною далі. Вони просять не повідомляти близьким про народження маляти.

         Психолог Надія Данилюк вважає, що іноді мама просто змушена залишити дитину. «Якщо те місце, де проживає мати, просто загрожує життю і безпеці дитини, то їй нічого більше не залишається», — стверджує фахівець.

         Часто від молодої мами відвертаються рідні й близькі. Фактично, від немовляти відмовляється не тільки жінка, яка народила, а  вся її сім’я. Соціальні працівники розмовляють з батьками, іншими родичами, переконують  їх, щоб забрати дитину. Але в більшості випадків — марно. Самотній матері, від якої відмовилися рідня, у нас йти фактично нікуди. Державна допомога в цьому разі – не аргумент. Перед самотньою жінкою гостро стоїть питання «Де жити з дитиною?».

         Київський обласний соціальний центр «Мати і дитина разом» у Фастові працює з 2006 року. Тут можуть жити вагітні жінки і мами з новонародженими, які опинились у складній життєвій ситуації. Погане матеріальне становище, відсутність житла — це лише мізерна частина проблем, з якими щодня борються працівники соціального центру «Мати і дитина разом». Та  головне їх завдання – щоб жінки не відмовлялися від своїх діток, а немовлята не залишались сиротами при живих батьках.

       Середній вік матерів тут — 19-20 років. У такому віці молоді важко вирішувати власні проблеми, а виховувати малюка – і поготів. Тому для багатьох вихованок центр матері і дитини став єдиним шансом повністю змінити своє життя. Соціальні працівники вчать майбутніх господинь розподіляти сімейний бюджет, підказують, як можна заробляти. Дівчата мають можливість закінчити школу і навіть здобути фахову освіту. Поки одна жінка вчиться, інша доглядає за її дитиною. Для жінок постійно проводять тренінги.

       Молоді жінки живуть у затишних кімнатах, їх забезпечують усім необхідним. Материнські гроші вони витрачають тільки у разі хвороби дитини.

   Світлані лише 15, а вже скоро на світ з’явиться її дитинка. Батько дівчини відмовляється від неї, а хлопець погоджується прийняти жінку тільки в разі народження хлопчика. Психологи центру працюють з ними, але поки що результату немає. Та результат є для самої Світланки. Вона вже спокійна, життєрадісна і з дня на день готується стати мамою. Знає, що ніколи в світі не покине своє немовля.

    Багатьом сім’ям тут допомагають отримати чи орендувати житло. Фактично, кожна жінка живе тут, поки не знайде нового помешкання. 

   Головне завдання соціальних працівників у центрі – повернути віру в себе. Самотнім жінкам дають зрозуміти, що кожна з них може стати повноцінною жінкою і щасливою матір’ю.

 

 

 

 

Також Вам буде цікаво:

Екологія та соціальний захист України
[caption id="attachment_9469" align="alignleft" width="207" caption="Автор Богдан Т.В."][/caption]   Твій шлях            ...


...

Робота з неповною зайнятістю. Шукаємо відповідальну дівчину.
ТЕРМІНОВО! Для роботи з спецкореспондентами в Шевченковському районі запрошуємо відповідальну дівчину....

Євро 2012 минуло, а проблеми залишились (або прогулянка невідомими містами відомих вулиць Харкова)
Минуло вже більше місяця як закінчився чемпіонат з футболу Євро 2012,...

День Незалежності 2012. Як святкував Харків
  21 річницю незалежності нашої держави з розмахом святкував Харків....

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу