Уроки харківської акції «Зупинимо СНІД разом!»

Рубрика | Головні новини, молодь, Харківська область

03 12 2012, матеріал підготував кореспондент lenka-ka1

1 грудня вже у 25-й раз весь світ відзначив Ввсесвітній день боротьби зі СНІДом. У всьому світі сьогодні говорять про ВІЛ/СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе  епідемія цієї хвороби. Традиційно в перший день зими проходять всесвітні акції для підтримки програм профілактики поширення ВІЛ/СНІД.

           Харків, звичайно ж, не залишився в стороні від цієї події. Активісти молодіжного  руху «Український вибір» провели в центрі міста акцію «Зупинимо СНІД разом!» Символ боротьби зі СНІДом — червона стрічка, згорнута у верхній частині у формі перевернутої букви «V» — є символом розуміння та солідарності в нерівній боротьбі людини та хвороби. Таких стрічок-символів толерантного відношення до ВІЛ-інфікованих у учасників акції було багато –  кожен перехожий отримував собі червону стрічку, інформаційні листи і презервативи.

          Учасники акції розповіли, що їх спонукало до проведення даного заходу відношення наших співгромадян до проблеми ВІЛ-інфікованих. За статистикою, Україна займає одну з  лідируючих позицій по поширенню ВІЛ в світі: кожен сотий житель  країни ВІЛ – інфікований. У Харківської області зареєстровано більше двох тисяч ВІЛ-позитивних людей. Як відзначив активіст «Українського вибору» Максим Паникар:  «Менталітет нашого суспільства такий, що  доки проблема не торкнеться їх самих – її не існує. Для мене ця акція один  із  способів заявити,  що  не варто відвертатися  від людей, що зіткнулися з даною бідою. Такі акції проводяться по всьому світу, і важливо стати частиною цієї великої команди».

          Історія свідчить, що навіть численні міжнародні та урядові програмі по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу не дозволяють нам залишити цю епідемію в минулому. На рахунку цієї хвороби вже безліч мільйонів людських життів, щорічно до їх числа додаються ще і ще…. Звичайно ж, завдяки численним дослідженням, вченим та медикам вдалося хоч якось медикаментозно приборкати її активність, однак дорожнеча цих методів і лікарських препаратів, як завжди, дає значну фору її розвитку та поширенню. Тому одна з важливих дій із запобігання поширенню СНІДу – це профілактика, роз’яснення таких аспектів ризику, як небезпека випадкових зв’язків та необхідність ретельнішого відношення до свого способу життя.

              Організатор харківської акції Вадим Гуляєв відзначив, що «ВІЛ -  проблема кожного, наше завдання — звернути увагу хоч би маленької частини населення на чуму XХІ століття. Адже однією з  причин такої сумної статистики є непроінформованість населення, а ми повинні це виправити».

            До речі, зусиллями Всеукраїнської добродійної організації «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ» напередодні Дня боротьби зі СНІДом в Харкові провели профілактичні лекції у виправній колонії №18 і жіночій колонії №54. Ця організація проводить також масові перевірки на ВІЛ в колоніях. А 30 листопада територію Харківського обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом прикрасив Пам’ятник боротьбі зі СНІДом. Монумент назвали «Живи». Він зроблений у вигляді кованого ліхтаря з червоними стрічками.

           Проведенням акції «Зупинимо СНІД разом!» активісти громадських організацій і представники добродійних фондів намагаються змінити уявлення людей про інфекцію і про ВІЛ-позитивних. Але говорити про свої проблеми відкрито вирішуються одиниці ВІЛ-позитивних — вони бояться стати ізгоями в нашому суспільстві. Тож хай червона стрічка стане символом нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу не лише на 1 грудня, але і на всі дні календарного року!

Також Вам буде цікаво:

Робота з неповною зайнятістю. Шукаємо відповідальну дівчину.
ТЕРМІНОВО! Для роботи з спецкореспондентами в Шевченковському районі запрошуємо відповідальну дівчину....

Конкурс статті «Що таке сталий розвиток?»
Громадська програма сталого розвитку «Екологія та соціальний захист України» оголошує...

Умови роботи та отримання посвідчення
Кореспондент видавництва «Екологія та соціальний захист України» здійснює свою діяльність...

Права журналіста
Права журналіста редакції встановлені статтею 26 Закону України «Про друковані...

Вітаємо з реєстрацією
Шановний колега Ви зареєструвались на офіційному сайті Програми сталого розвитку...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу