Олександрія — зелена скарбниця України

Державний дендрологічний парк "Олександрія"       Дендропарк «Олександрія» — одна з найдавніших та найцікавіших пам’яток садово-паркового мистецтва України кінця XVIII ст., національне надбання народу України.

Парк представляє собою цілісний ансамбль, в якому поєднуються творчі сили природи та людини. Парк в будь-яку пору року цікавий для відвідувачів своїми зеленими насадженнями, просторими галявинами, тінистими алеями, старовинною архітектурою, каскадами ставків, яких у парку налічується 25, водоспадами та фонтанами. Ансамбль парку доповнює своєю красою річка Рось, що омиває всю його південну частину.

Створенням цього дивовижного парку слід завдячувати Олександрі Василівні Енгельгардт (1754-1838), племінниці князя Г.О. Потьомкіна і дружині графа Франтішека Ксаверія Браницького. Останній подарував своїй коханій у 1784 році маєток, на землях якого пізніше і було створено парк «Олександрія».

Будівництво парку було розпочато близько 1784-1786 років. Автором генерального плану парку «Олександрія» був відомий французький архітектор Мюффо.  В основу плану було покладено лісостеповий ландшафт та існуючі дубові насадження. Багато рослин для парку завозилися з Польші та інших країн Європи.  Для будівництва парку з Європи були запрошені спеціалісти-паркобудівники.

В паркових композиціях було втілено три меморіальні цикли: на честь князя Потьомкіна, імператора Олександра І та Михайла Семеновича Воронцова, відомого полководця та адміністратора свого часу.

РуїниОднією з найоригінальніших архітектурних споруд парку є «Руїни», побудовані в кінці XVIII століття. Своїм виглядом вони нагадують руїни давньогрецьких споруд. Посередині споруди розташований оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий краєвид на річку Рось та острівець з фонтаном та статуєю Діви Марії, з’єднаний містечком через вузьку протоку.

 

Найцікавішим об’єктом є колонада «Луна», виконана у вигляді грецького амфітеатру. Споруда виконана у формі напівкруглої стіни з радіусом 16 метрів. Її фасад — це відкрита колонада з 14 колонами, які утворюють галерею. В часи Браницьких тут знаходилося зібрання мармурових скульптур та ваз. Перед спорудою розташований напівовальний майданчик зі скульптурою бога торгівлі Меркурія.

 

Ще одна мала архітектурна форма, що має назву «Китайский місток», розташована у західній частині парку. Таку назву вона дістала завдяки альтанці на містку, дах якої нагадує дахи китайських пагод. Місцевий ландшафт підкреслює екзотичний вигляд містка, з якого відкриваються гарні краєвиди на верхнє озеро з водоспадом та нижнє озеро.

 

Природні умови, рельєф місцевості парку сприяли успішному росту рослин. Ядром парку є вікова діброва. Окремі екземпляри мають вік 300-350 років. На Великій галявині росте 110 деревних видів рослин. Серед них — сімейне дерево Браницьких — чотиристовбурова сосна звичайна, яка росте з одного кореня, а далі, подібно генеалогічному дереву, розгалужується на чотири стовбури.

Трав’яниста флора Великої галявини нараховує 97 видів рослин, багато з яких знаходяться на межі зникнення і занесені в Червону книгу.

Атмосфера спокою та єднання з природою, яка панує у парку, де легко і спокійно дихається, дозволяє побачити на його алеях веселий і безтурботний гурт молоді, молодих матерів з немовлятами, закоханих молодят та літніх людей. Щорічно парк відвідують тисячі туристів з різних кутків нашої планети.

Тож і ви знайдіть для себе час і відвідайте цей чудовий закуток нашої рідної України, окуніться у світ єднання з  природою і отримайте справжню насолоду і незабутні відчуття.

 

Також Вам буде цікаво:

Екологічна катастрофа на Збручі: з невідомих причин загинуло 3 тонни риби (відео)
Щонайменше три тонни загиблої риби виявили у річці Збруч на...

Практика скінчилася. Водночас сумно і радісно.
Неповні два тижні надали студентам-другокурсникам, майбутнім журналістам, закріпити свої теоретичні...

Тернопіль запрошує на «Файне Місто»!
Хто знає, які фантастичні часи були в історії музичного руху...

Заповідники Чернігівщини — в десятці найкращих
Природоохоронні установи Чернігівської області за підсумками оцінювання діяльності  установ природно-заповідного...

Гостиный двор. Киев
Уже несколько лет одно из самых прекрасных зданий на Подоле...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу