Вплив пестицидів на екосиситему

Рубрика | Івано-Франківська область

29 09 2012, матеріал підготував кореспондент heserit

На нинішній день особливої актуальності набула проблема застосування пестицидів у сільському господарстві та дослідження наслідків впливу пестицидів на природні екосистеми та здоров’я людей.
Окрім безпосереднього цільового призначення, пестициди чинять багатосторонній негативний вплив на біосферу, масштаб якого порівнюють з глобальними екологічними чинниками. Головна небезпека пестицидів полягає у входженні їх у біологічний колообіг, у процесі якого вони надходять в організм людини і тварин. Найвираженішу токсичнудію на людину і теплокровних тварин мають пестициди хлорорганічної і фосфорорганічної груп. Висока стійкість хлорорганічних і триазинових пестицидів до розпаду є важливою передумовою їхньої міграції за профілем ґрунту, а також у суміжні середовища (рослини, повітря, воду), що становить небезпеку для природних біогеоценозів і, відповідно, існування людини. Тому екологічно важливо оцінити сучасний стан забруднення ґрунту залишками пестицидів. Пестициди, що потрапили на поверхню ґрунту, можуть вимиватися в більш глибокі горизонти й ґрунтові води, надходити у водойми з поверхневим стоком, удруге з’являтися на поверхні ґрунту при капілярному піднятті ґрунтових вод або при оранці з оберненням пласту, переходити в атмосферне повітря в результаті випаровування або з пилом при вітровій ерозії ґрунту, через рослини мігрувати в організм тварин і людини. З’ясовано, що гербіциди пригнічують дихання ґрунту і процес нітрифікації. Пестициди мають кумулятивні властивості і можуть зберігатись у ґрунті протягом 8-12 років після застосування. В ґрунті пестициди адсорбуються частинками ґрунту та гумусу, накопичуються в ґрунтових організмах, порушуються хімічним чи біологічним шляхом і просочуються з інфільтраційною водою до рівня ґрунтових вод. Серед основних негативних екологічних наслідків застосування пестицидів слід виділити наступні:

• здатність їх накопичуватися у ґрунті та переноситися живими організмами по трофічному ланцюгу;

• зменшують біологічну продуктивність і нормальне функціонування ґрунтових мікробіоценозів;

• знижують інтенсивність процесів самоочищення ґрунту;

• здатні накопичуватися у річках, морях та ґрунтових водах;

• пригнічують біохімічні процеси і перешкоджають природному відновленню родючості;

• викликають втрату харчової цінності та смакових якостей сільськогосподарської продукції.

Пестициди, які містять хлор, мають високу токсичність та надмірну біологічну активність. Навіть у незначних концентраціях пестициди пригнічують імунну систему організму, та таким чином підвищують його чутливість до інфекцій. Ступінь шкідливого впливу залежить також від технології застосування хімічних засобів, способів і кратності обробки ґрунту або рослин. Для захисту довкілля від негативного впливу пестицидів необхідно дотримуватися всіх регламентів щодо застосування пестицидів: норм внесення, строків, способів внесення, також необхідно суворо дотримуватися ГДК препарату у продукції, ґрунті, воді, робочій зоні застосування препарату. Більш глибоке вивчення біологічних процесів, пов’язаних з вирощуванням сільськогосподарських культур за сучасного рівня землеробства, дослідження популяційної динаміки шкідливих і корисних організмів, вдосконалення тактики боротьби за рахунок повнішого використання агротехнічного методу, стійких сортів, біологічних засобів дасть можливість скоротити застосування пестицидів і зменшити негативний вплив на навколишнє середовище.

Лікар-лаборант лабораторії по визначенню залишкової к-сті отрутохімікатів ВАРЧУК О. М.

Джерело: www.visty.in.ua

Також Вам буде цікаво:

Влада на захистi журналістів
Народними депутатами України Одарченко Ю.В. ,Курпіль С.В. ,Чорноволенко О.В. ,Ілик...

16 вересня – День працівника лісу: проблеми й перспективи галузі
До 2015 року в Полтавській області сподіваються виконати регіональну програму...

Конкурс «Сталий розвиток». Сталевий розвиток. serg.
Екологія регіону Запорізька область є одним із найбільш індустріалізованих регіонів України...

Севастополь сказав впевнене «Ні!» американським «агресорам»
У червні 2012 року Севастополь спіткала страшна біда – навала...

Екологія
ЕПЛ – правозахисна організація, яка з 1994 року відстоює...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу