Читати чи курити?

Рубрика | Київ, Київська область

28 09 2012, матеріал підготував кореспондент ludmilali_73

Людмила Ільєнко

15-й Київський міжнародний книжковий ярмарок «МЕДВІН: Книжковий світ – 2012» відбувся вже другий рік поспіль в приміщенні «КиївЕкспоПлаза», що на Нивках. Насправді, попередні приміщення були набагато затишніші, краще обладнані, і туди зручніше було діставатися, бо до павільйонів «КиївЕкспоПлази» їхати ще від метро три зупинки. І це ще раз доводить, що справа української книги не процвітає. Всім відомо, що в Україні стали випускати менше книжок. В середньому кількість книг щороку знижується на 10% і вже досягла найнижчого показника в Європі — одна книжка на людину в рік…Але, тим не менш, життя книжкового світу триває, і читачі, що не розлюбили «МЕДВІН», отримали багато цікавих і приємних вражень.

Одразу по відкритті, за участю Едвіна Задорожнього, генерального директора виставкової компанії “МЕДВІН”,Олександра Афоніна, президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, братів Капранових та Макса Кудрука мав відбутися квадратний стіл “Письменники в політиці”, учасники якого хотіли розповісти чому, навіщо і що збираються робити письменники у Верховній Раді. Виступити мали кандидати у народні депутати України Брати Капранови, Макс Кідрук, Рауль Чілачава, Євген Манженко та Володимир Шовкошитний. Про нелегке життя письменника в політиці мав розповісти Іван Драч. Також планували презентувати результати опитування, кого з діячів культури та спорту  хочуть бачити у ВР учасники соціальної мережі Facebook. Та, на жаль, цей цікавий захід не відбувся.

Проте, на відвідувачів ярмарку чекало розмаїття  художньої літератури, а також навчальної, бо на початку навчального року організатори просто не змогли оминути увагою шкільні підручники. Тому до виставки вперше були залучені видавництва, що працюють зі шкільною літературою.

Вечорами відвідувачі мали змогу бачити  показ фільму Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», зустрітися з режисером та головними акторами стрічки, висунутої на Оскар, прокат якої в Україні вже припинився.  А також виступ гурту «Куку-Шанель», це авторський проект Марії Кудрявцевої (гурт «Божичі», «Сонцеклюш»), пісні якого переважно на слова «мережевих» поетів.

Відбувалися також читання в літературній кав`ярні.

У суботу пройшов традиційний дитячий день. Для маленьких читачів підготували насичену та цікаву програму: лялькові вистави, майстер-класи, ігри, забави, експерименти, конкурси. Але, оскільки виставка присвячена ще й школі, то на малечу чекали  неймовірні фізичні досліди та хімічні перетворення в науковому шоу від «Веселої науки», що стало головною родзинкою свята. А поруч була прекрасна експозиція авторських ляльок  майстрів з різних країн.

Віталій та Дмитро Капранови презентували дещо нове в своїй творчості: аудіокнигу «Щоденники моєї секретарки» з бонус-треками від «Троїстих мужиків» та Юрка Журавля. Були презентовані на «МЕДВІНІ» і звичайні книжки, серед яких «Історія Римської літератури» Івана Мегели, «На підбитих крилах» Петра Дениско, та інші. Пройшли автограф-сесії відомих авторів, серед яких були Олександр Ірванець та Андрій Курков. Андрій Юрійович зазначив: «Багато приймаю участі у різних ярмарках і виставках. МЕДВІН переїхав сюди два роки тому, і людей тут в минулому році майже не було, сьогодні вже більше. Обов`язково для письменника і для видавця приймати участь у таких заходах, щоб показати, що за книжками ховаються обличчя. Я презентую нову книгу «Львівська гастроль Джиммі Гендрікса», видавництва Фоліо. Це роман про Львів, написаний для того, щоб прославити це місто у всьому світі».

Тож, «МЕДВІН» як і раніше є в культурному житті міста. Тільки от, повертаючись звідти, я не зустріла молоді, що везла б звідти книжки, зачитуючись з ними в транспорті. Натомість якийсь хлопець, побачивши у жінки в руках маленький букетик вересу, запитав: «А як це куриться?».

Також Вам буде цікаво:

Бурштинська ТЕС потрапила до ТОП-10 українських підприємств, які забруднюють повітря
На сайті Міністерства екології та природних ресурсів України наведено 10...

Підсумок конкурсу журналістів по Києву, Харкову та Дніпропетровську
Підомляємо підсумок конкурсного відбору на вакансію журналістів по містам Київ,...

Про побиття журналістів або реальність без прикрас
Останніми днями фактично в кожному випуску новин на ТБ говорять...

«Допомога в Авдіївку прибуде своєчасно, якщо за справу візьметься Ілля» — запевняють друзі юного ліцеїста.
6 лютого близько 300 кілограмів гуманітарного вантажу передали учні Дніпровського...

Переможців Національного конкурсу «Волонтер року 2013» нагородили в Києві
27 серпня 2014 року у Клубі Кабінету Міністрів відбулася церемонія...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу