Збережемо унікальний природний комплекс – долину річки Мжа!

Рубрика | Екологічні новини, Харківська область

28 09 2012, матеріал підготував кореспондент lenka-ka1

         

           Харківська область може пишатися одним зі своїх унікальних куточків — по території Валківського, Харківського та Змієвського районів області протікає велика річка Мжа. Міжнародна громадськість неодноразово звертала увагу офіційних органів України на природну цінність долини цієї річки. На її ділянці знайдено 107 видів рослин і тварин, що охороняються Конвенцією про охорону дикої флори і фауни та природних місць існування в Європі, з них 26 — занесені в Червону книгу України, 42 — рідкі в Харківської області. Чотири екосистеми даної території є рідкісними для України й занесені в її Зелену книгу, а чотири — в Зелений список Харківської області. Долина річки Мжи входить в Національну екологічну мережу України.     

         Одна з причин того, що саме в долині Мжи природні комплекси збереглися майже незайманими, полягає в тому що, на відміну від більшості інших річок Харківщини, радянська меліорація Мжу обійшла стороною. Проте сьогодні цей унікальний куточок знаходиться в небезпеці. В даний час русло річки Мжа почали перегороджувати греблею (між селами Кукулівка і Кравцове Зміївського району). В результаті цих робіт природа ландшафтного парку опинилася під загрозою знищення. Спорудження греблі неминуче приведе до порушення гідрологічного режиму, до зменшення обводненості, що обводнює долини нижче за течією.     

 

       Враховуючи, що засухи в Україні з кожним роком посилюються й через це літній рівень води у Мжі вже знизився, зменшення обводнюваності для мжанських екосистем матиме катастрофічні наслідки — аж до висихання заплавних і пріпойменних лісів. 

       Зважаючи на ситуацію, що склалася, активістами ЕКГ “Печеніги” було направлено листа Прокуророві Харківської області, начальникові Державної екологічної інспекції в Харківської області і начальникові Харківського обласного управління водних ресурсів з переконливим проханням  перевірити законність спорудження греблі на річці Мжа і прийняти заходи для підтримки в її долині природного гідрологічного режиму.  

      Сподіваємося, що звернувши увагу широкої громадськості на проблему екосистеми долини річки Мжа і скоординувавши свої зусилля з представниками влади, руйнування унікального куточка Харківщини вдасться уникнути, а значить, вдасться зберегти біорізноманітність та цінність долини для нащадків.

Також Вам буде цікаво:

Евромайдан в Запорожье (фоторепортаж).
Без комментариев. 26.01.2014г.                           ...

Украина святкує 27-у річницю проголошення незалежності, центральна подія дня — військовий парад на Хрещатику.
Украина святкує 27-у річницю проголошення незалежності, центральна подія дня - військовий...

Вітаємо з реєстрацією
Шановний колега Ви зареєструвались на офіційному сайті Програми сталого розвитку...

Відкриття фотовистаки «Єдина Україна», присвячена Дню Соборності України
20.01.2015 відбулось відкриття фотовистаки "Єдина Україна" Виставка проводиться Київською організацією Національної...

Робота з неповною зайнятістю. Шукаємо відповідальну дівчину.
ТЕРМІНОВО! Для роботи з спецкореспондентами в Шевченковському районі запрошуємо відповідальну дівчину....

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу