16 вересня – День працівника лісу: проблеми й перспективи галузі

Рубрика | Екологічні новини, Полтавська область

15 09 2012, матеріал підготував кореспондент Yaro

До 2015 року в Полтавській області сподіваються виконати регіональну програму «Ліси Полтавщини» та подібну державну «Ліси України».

«Оголошені 14% озеленення регіону – не межа», —  стверджує начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства, Юрій Тараненко. Нині цей показник вже досяг 9%. Тобто саме на такій території області буяють чи-то нові, чи відновлені ліси: «За останні 5 років лісівниками Полтавщини створено 10,6 тисяч гектарів лісів. У тому числі 6,5 тисячі гектарів – це повністю нового лісу, створені на землях запасу сільських рад», — зауважив Юрій Тараненко.

Утім, сільські голови не надто радо йдуть назустріч лісівникам у відтворенні лісових насаджень. Утім, це ще не так відчутно. А от за кілька років труднощі у відновленні лісів стануть суттєвішими, продовжує Юрій Тараненко: «Така проблема проглядається, і я думаю, що вона виникне з роками, особливо, через 3-5 років. Чому? Тому що вже всі ті землі запасу, які на неугіддях – закінчуються. І як раніше, коли ми створювали по сто гектар площі лісу одним масивом – такого вже на перспективу не буде, але є ще в резерві крутосхили, є балки, улоговини, що теж потрібно заліснювати, треба зупиняти ерозію нашого ґрунту. Окрім цього, багато є пасовищ, що самі по собі заростають непотрібним лісовим насінням, яке не дасть високопродуктивного насадження на перспективу», — підкреслив Юрій Тараненко.

Щодо культивованого насіння, то щороку лісівники області вирощують у 18-ти розсадниках 15 мільйонів сіянців, а це асортимент 40 різних порід дерев. Усе ж, виростити новий ліс нелегко, а от вберегти його від людського впливу, а відтак і пожеж та засмічення – ще важче. Тому для попередження «червоного півня» в області вже зараз працює 8 відеокамер. Кожна з подібних контролює ситуацію в лісах у радіусі 30 кілометрів. Ще дві камери скоро з’являться у Кременчуцькому та Новосанжарському лісгоспах. Це, звісно, не охопить територію усієї області. Над цим лісівники теж працюють, стверджує Юрій Тараненко. Загалом, за словами начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства, працівники лісу гідно зустрінуть своє професійне свято. Хоча, обіцяв, на досягнутому не зупинятимуться.

Також Вам буде цікаво:

Гостиный двор. Киев
Уже несколько лет одно из самых прекрасных зданий на Подоле...

23 вереся — Полтава святкує День міста. Фоторепортаж з вулиць.
23 вересня - День міста Полтави               ,...

Евромайдан в Запорожье (фоторепортаж).
Без комментариев. 26.01.2014г.                           ...

Запорожская епархия Украинской Православной Церкви прошли Крестным ходом по центральной улице своего города (фоторепортаж)
25 февраля, в Запорожье прошел крестный ход, организованный Запорожской епархией...

Документи видавництва
...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу