Ужгород — одне з небагатьох міст України, де збір побутових батарейок став постійним явищем для його жителів.

Рубрика | Закарпатська область

Мітки | , , , ,

12 09 2012, матеріал підготував кореспондент Юрій Ломакін

Ужгород — одне з небагатьох міст України, де збір побутових батарейок став постійним явищем для його жителів.

24 липня 2012 року в Ужгороді з’явилися перші стаціонарні пункти збору використаних батарейок і акумуляторів.

Кожен з нас бачив на акумуляторах і батарейках спеціальний знак: перекреслена урна для сміття. Але на практиці, в нашій країні цей значок залишається інформаційним значком і не більше і, як правило, всі викидають їх з побутовими відходами. Але це не свідчить про безвідповідальне ставлення людей до навколишнього середовища. Справа в тому, що практично у всіх містах геть відсутні пункти збору та утилізації батарейок та акумуляторів.

Так чим же загрожує потрапляння батарейок в сміття і складування їх разом з побутовими відходами на полігонах твердих побутових відходів?

Почнемо з того, що до складу батарейок входять пластик, свинець, сірчана кислота, луги, цинк, літій, нікель, кадмій, а в деяких видах батарейок навіть ртуть (до речі, з 1996 року у всьому світі поступово припиняється виготовлення батарейок, які містять ртуть).

Потрапляючи в навколишнє середовище, одна пальчикова батарейка забруднює близько 20 м2 грунту і більше 400 літрів води. Враховуючи кількість викинутих батарейок в масштабах держави, можете уявити яку «послугу» ми надаємо собі і нашим дітям, онукам, правнукам.

Голова Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко заявив:

- Викидання таких речей в сміттєпровід дуже небезпечно і, щоб не завдати шкоди здоров’ю громадян, необхідно створити спеціальний заклад з їх переробки.
Якщо спецзавода в Україні не буде, необхідно хоча б вивозити ці відходи в інші країни, які займаються подібними проблемами, переконаний експерт.

Щоб привчити людей правильно збирати батарейки і здавати їх на утилізацію може знадобитися не один рік, тому дуже важливо, що вже сьогодні можна отримати інформацію про стаціонарні місця збору батарейок в Ужгороді для їх подальшої утилізації.

Ідейним натхненником та організатором даної екологічної акції виступив Ростислав Ткаченко, який спільно з активістами ужгородського Екоклубу реалізував даний проект у життя.

Юрій Ломакін, фото автора

 

 

 

 

Також Вам буде цікаво:

Страшна аварія на Чоколовському бульварі 14.06.2015
З далека...

22.01.16_Кіевъ. Перекресток Владимирской-Прорезной.
22.01.16_Кіевъ. Перекресток Владимирской-Прорезной_KijRus Фотографии с ресурса Google.Maps были сделаны в мае...

Відкриття фотовистаки «Єдина Україна», присвячена Дню Соборності України
20.01.2015 відбулось відкриття фотовистаки "Єдина Україна" Виставка проводиться Київською організацією Національної...

Козацька Покрова
15 жовтня в Середній Загальноосвітній школі №296 м.Києва, відбулося урочисте...

Дерево Миру
    В с.м.т. Муровані Курилівці 06 жовтня 2017р. , за...

       

6 Коментаріх до цієї публікації

 1. art-privat пишет:

  Оно бы работало и в других городах Украины НО после того как я хотел утилизировать ламп дневного света.Позвонил в службы проездил пол Киева потратив 20 гривен на проезд и пол дня личного время и в финал истории выкинул в обычный мусорку .Если бы возле каждого дома поставили хоть не большой контейнер дял батареек было бы очень хорошо.

 2. lokis65 пишет:

  В данном вопросе, помимо организации пунктов приема отработанных батареек, что само по себе очень хорошее дело, требуется еще и большая информационная работа с населением через СМИ, плакаты и разъяснительная работа в школах, и др., чтоб выработать у людей привычку утилизировать отслужившие свой срок, ядовитые элементы питания правильным способом.

 3. Юрій Ломакін пишет:

  По поводу ламп дневного света, например юридические лица обязаны их утилизировать согласно правил — иначе штрафуют соответсвующие службы

 4. art-privat пишет:

  Я согласен а что делать если ну вот например часто вида люди выносят лампы длинные и ставят возле дома якобы бы выкинули и дети не понимая да и сам в детстве это делал берут лампы и ударяют об стену ради то что бы услышать ..прикольный хлопок.. а о лампе их не кто не предупреждал и по тв не показывали чем это чревато.На сколько я знаю там внутри ртуть.

 5. Юрій Ломакін пишет:

  Так и было договорено — группа волонтёров с педагогическим стажем согласилась проводить занятия в школах и дошкольных учреждениях на тему: Батарейки, Фосфаты, лампы дневного света и подобные вопросы, которые нужно усвоить с малых лет.
  а вот с урнами у каждого дома сложно — все урны были установлены за свой счёт небольшой группой лиц, которые и организовали эту затею — местами подключались частные предприниматели и в своих заведениях обустраивали пункт приёма сами. Кроме проблемы с нехваткой урн, существует такая проблема как менталитет наших людей — урну если не украдут, то поломают. И между прочим — в одном пункте сбора, кто то украл собранные батарейки…ЗАЧЕМ?!!! Вот он наш народ!

 6. art-privat пишет:

  Да я думаю дело не в людях а в работах так как им занимаются нечем и время есть то занимаются хулиганством.

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу