Інженери шукають способи очистити питну воду від фторидів

Рубрика | Головні новини, Екологічні новини

04 09 2012, матеріал підготував кореспондент Олександр

У Сполучених Штатах та інших розвинених країнах фтор часто додають у питну воду і зубну пасту, що сприяє зміцненню зубів. Але занадто великий рівень вмісту природних фторидів у воді робить прямо протилежний ефект. Саме, велика кількість фтору у воді може призвести до флюорозу зубів та флюорозу кісток. І якщо перше захворювання крім суто естетичного ефекту потемніння і знебарвлення зубів не має практично ніякого впливу на організм, то флюороз кісток призводить до деформації ніг або рук. «Наприклад, в Індії ми спостерігали багатьох жінок, які були фізично не в змозі закласти руки за голову», — говорить Лаура Брансон, вчений-еколог з Університету Оклахоми (OU) в нормани.
В даний час Брансон, за підтримки Національного наукового фонду (NSF), розробляє способи видалення фтору з питної води, використовуючи інструменти та сировину, які легко доступні в місцевих громадах Африки. Нещодавно вона і її команда вчених, до якої входили викладач антропології OU Пол Спісер і аспірант Центру Медичних наук OU Ендрю Боргстром, повернулися після місяця польових робіт в Ефіопії, де вони перевіряли способи фільтрації води з використанням кісткового і деревного вугілля.

Як розповідає Брансон, відправляючись в Ефіопію, вчені вирішили використовувати фільтруючі матеріали, які можна було знайти в будь-якій країні і вартість яких була б невисокою. «Для видалення фторидів з води ми використовували такі матеріали, як простий кістковий вугілля і кістковий вугілля з покриттям з алюмінію і тестували ці матеріали в реальних умовах» — говорить вона. Однак у багатьох місцевих громадах ці способи фільтрації води не знайшли підтримки, оскільки люди, в силу релігійних, культурних і національних звичаїв і традицій, просто відмовлялися пити воду, пропущену, що називається, «через кістки» (кістковий вугілля являє собою порошок з обвуглених кісток тварин).

Тоді Брансон і її колеги провели дослідження, в якому було з’ясовано, що місцеві жителі воліли б використовувати воду, відфільтровану через деревне вугілля, яке не є продуктом тваринного походження. На даний момент вчені вивчають можливість використання рослинних відходів у якості фільтруючого матеріалу. Наприклад, вони тестують вугілля із зерен Теффі, який використовується для виготовлення інжиру, найважливішого продукту харчування в Ефіопії.

Також Вам буде цікаво:

«Розумний» фільтр може витягати нафту з води за допомогою сили тяжіння
Як кажуть розробники з університету Мічигану, нещодавно створений ними інтелектуальний...

В Севастопольській міській держадміністрації серйозно занепокоєні проблемою постачання питної води у приміській зоні регіону
Питання постачання питної води стало предметом обговорення на порядку денному...

У Закарпатських річках спостерігається зниження рівня води на 1-1,5м
Cтаном на 05.02.2013 у верхів’ях та середніх течіях річок Закарпаття...

Зловживання водними ресурсами може призвести до катастрофи в марокканському оазисі
Захованого у високих горах Атлас, що в Марокко, величезного оазису...

Сталий розвиток в будівництві. Час починати
4 липня 2013 року в столичному Будинку архітектора відбувся семінар...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу