Гонконг задихається від «найгіршого» забруднення повітря

Рубрика | Екологічні новини, Зарубіжні країни

06 08 2012, матеріал підготував кореспондент Олександр

Як днями повідомила влада Гонконгу, місто задихається в гіршому смозі за всю історію спостережень. Жителі були попереджені про те, щоб вони по можливості залишалися в приміщеннях, подалі від токсичного туману.

Згідно із заявою прес-секретаря Департаменту з охорони навколишнього середовища, Ю.Ф. Чау, рівень забруднюючих речовин в атмосфері побив рекорд 1999 року. Знаменитий горизонт Гонконгу був оповитий щільним ковдрою токсичного смогу, і небо виглядало сірим, хоча погода в цей день стояла гарна і сонячна. «Людям із серцевими або респіраторними захворюваннями, літнім людям і дітям рекомендується зменшити фізичні навантаження та активний відпочинок», — йдеться в заяві Департаменту.
Чиновники також заявили, що забруднення повітря посилюється впливом тайфуну Saola на Тайвані, від якого загинули чотири людини. Штормові повітряні маси від тайфуну буквально накрили Гонконг, і вкупі з яскравим сонячним світлом і високою температурою сприяли різкого зростання рівня озону в повітрі. Забруднення було особливо сильним в Центральному районі міста Гонконг, де розташовані розкішні бутіки відомих брендів і офіси транснаціональних компаній. А мережа станцій моніторингу якості повітря зафіксувала в торговому районі Causeway Bay рівень найнебезпечніших дрібних частинок повітря, в три рази більший допустимого ВООЗ.

Однак, «зелені» активісти Гонконгу стверджують, що в сформованій ситуації винна не тільки погана погода. «Якби в Гонконзі викиди забруднюючих речовин було зведено до мінімуму, то погодні умови не могли б погіршити ситуацію або викликати настільки важкі наслідки», — вважає менеджер кампанії «зелених» Clean Air Network. На його думку, вихлопи від місцевих транспортних засобів, що використовують старі і брудні двигуни, є одними з основних «вкладників» у забруднення повітря в Гонконгу.

Варто відзначити, що ще в січні цього року уряд Гонконгу оголосило про перегляд національних стандартів у сфері якості повітря (у перший раз за останні 25 років), після того, як дослідження університету Гонконгу показали, що від хвороб, пов’язаних із забрудненням повітря, щорічно гине більше 3000 жителів. Нові стандарти вводять більш суворі обмеження на атмосферні концентрації семи основних забруднюючих речовин, включаючи двоокис сірки, двоокис азоту, вуглекислий газ і свинець.

Також Вам буде цікаво:

Лондонський зміг може перешкодити проведенню Олімпійських ігор 2012 року
У зв'язку з наближенням Олімпіади-2012, яка цього року пройде в...

Федеральні служби США оголосили конкурс на кращу систему моніторингу якості повітря
Агентство з охорони навколишнього середовища США (EPA) та Міністерство охорони...

Айсберг, в два рази більший Манхеттена, відколюється від льодовика Гренландії
Днями масивний шматок льоду, розміром в два рази більше Манхеттена,...

Влада Тайланду почала компанію з відновлення довіри до туристичної галузі
28 листопада туристичне управління країни (ТАТ) оголосило про початок компанії...

Вплив пестицидів на екосиситему
На нинішній день особливої актуальності набула проблема застосування пестицидів у...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу