Зловживання водними ресурсами може призвести до катастрофи в марокканському оазисі

Рубрика | Екологічні новини, Зарубіжні країни

03 08 2012, матеріал підготував кореспондент Олександр

Захованого у високих горах Атлас, що в Марокко, величезного оазису Еррачідіа, який є одним з найкрасивіших місць на півдні країни, сьогодні загрожує безгосподарне ставлення місцевих жителів до водних ресурсів. За словами фермера Мохі М’Барек, який народився в оазисі і володіє тут невеликою ділянкою землі, в останні роки рівень грунтових вод сильно знизився. Йому довелося викопати чотири свердловини на своїй ділянці, перш ніж він знайшов воду. А його сусіди і зовсім не мають води для поливу своїх ділянок. «Це воля Бога», — вважає фермер. Але чи так це насправді?
Протягом багатьох століть розподілом водних ресурсів в оазисі, які сьогодні перебувають на грані виснаження, централізовано управляли за допомогою традиції «катару» («khattara»). Згідно цієї традиції використовувалися тільки водонапірні башти, вода з яких розподілялася відповідно до потреб кожного жителя та місцевими берберськими обрядами. Така система дозволяла підтримувати постійний потік води круглий рік.

Однак, в останні кілька років експлуатація грунтових вод оазису чітко ілюструє ризик зловживання водних ресурсів на планеті — питання, яке було включено до порядку денного конференції зі сталого розвитку Ріо +20, яка відкрилася цього тижня в Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Починаючи з 1970-х років, фермери почали інтенсивно користуватися індивідуальними свердловинами, забезпеченими водяними насосами, що призвело до прогресуючого виснаження запасів грунтових вод. І тепер поля, які колись постійно були зеленими, перетворилися на пустир, покинуті жителями оазису. За контурам колишніх полів можна визначити, наскільки вони добре поливалися. За словами Лачена Кабірі, академіка, викладача екологічних геофізичних досліджень в університеті Еррачідіа, ситуація «може перерости в безпрецедентну екологічну катастрофу, враховуючи роль оази в боротьбі з опустелюванням».

Втім, як вважає вчений, ще не все втрачено. Сьогодні мешканці та місцеві органи влади починають усвідомлювати загрозу, що нависла над оазисом. Так, наприклад, нещодавно в невеликий пальмової гаю Ізільф в центрі Еррачідіа кілька фермерів, зібравшись разом, прийняли спільне рішення цієї проблеми, створивши кооператив для колективного управління водопостачанням.

Також Вам буде цікаво:

На Прикарпатті побудують 25 вітрових електростанцій
 Півтисячі гектарів займуть 25 вітрових електростанцій на трьох ділянках Рожнятівського...

Комісія Брундтланд
Формально відомий як Всесвітня комісія з навколишнього середовища і розвитку...

День Незалежності 2013
І знову День Незалежності, День народження нашої країни. Але що...

У Львові запрацює реактор. Анаеробний
Схоже на те, що зусилля природохоронців міста Лева – як...

ЄС випускає новий перелік проектів програми LIFE
20 липня 2012: Сталий розвиток та ЄС опублікували список нових...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу