Айсберг, в два рази більший Манхеттена, відколюється від льодовика Гренландії

Рубрика | Головні новини, Екологічні новини, Зарубіжні країни

26 07 2012, матеріал підготував кореспондент Олександр

Айсберг откололсяДнями масивний шматок льоду, розміром в два рази більше Манхеттена, відколовся від льодовика Петерманн в Гренландії, який вважається одним з двох найбільших льодовиків, що залишилися в країні.

Крижаний острів був частиною великої шельфового льодовика, що з’єднує великий льодовий щит Гренландії з океаном, в останні роки сильно зменшився, і основною причиною цього є потепління клімату в регіоні. Про цей випадок повідомив Андреас Мюнхен, ад’юнкт-професор фізики океану і інжинірингу Коледжу Землі, Океану і Навколишнього Середовища, у своєму блозі «Крижані моря».

Згідно з повідомленням, що відколовся айсберг має площу 120 квадратних кілометрів — це майже половина розміру льодовика, який відійшов від льодового щита два роки тому.

Як зазначає Мюнхен у своєму блозі, незважаючи на те, що новий льодовик має не настільки значні розміри, як у айсберга в 2010 році, незаперечний той факт, що льодовий щит Гренландії в цілому скорочується в результаті зміни глобальної температури повітря та океану, а також пов’язаних з ними змін в циркуляції води в океані і повітря в атмосфері.

У своєму повідомленні Мюнхен також заявляє, що температура повітря навколо північної Гренландії і острова Елсмір щорічно збільшувалася приблизно на 0,11 градуса за Цельсієм, починаючи з 1987 року. Північно-Західна частина Гренландії і північний схід Канади «потеплішали» в п’ять разів швидше, ніж решта світу, говорить Мюнхена. Але при цьому він вважає, що спостережуване потепління повітря не є основною причиною зменшення крижаного шельфу. Та й потепління води в океані, яке спостерігається лише останні п’ять — вісім років, не може зробити істотного впливу на скорочення льодовикового покриву Гренландії.

До речі, Мюнхен заспокоїв жителів Нью-Йорка, які бояться, що цей айсберг найближчим часом досягне узбережжя міста. Він вважає, що і як льодовик в 2010 році, він дійде до протоки Нейрс — глибокого каналу між північною Гренландією і Канадою — і тут розпадеться на більш дрібні шматочки, які швидко розтануть.

Втім, до цих пір досить великі шматки від льодовика, який відколовся в 2010 році, плавають по всій східній частині Канади, від протоки Ланкастер на арктичному півночі до півострова Лабрадор на півдні.

Також Вам буде цікаво:

Федеральні служби США оголосили конкурс на кращу систему моніторингу якості повітря
Агентство з охорони навколишнього середовища США (EPA) та Міністерство охорони...

Гонконг задихається від «найгіршого» забруднення повітря
Як днями повідомила влада Гонконгу, місто задихається в гіршому смозі...

Лондонський зміг може перешкодити проведенню Олімпійських ігор 2012 року
У зв'язку з наближенням Олімпіади-2012, яка цього року пройде в...

Бурштинська ТЕС потрапила до ТОП-10 українських підприємств, які забруднюють повітря
На сайті Міністерства екології та природних ресурсів України наведено 10...

Проект програми співпраці з розвитку телебачення між країнами Україною та Канадою
Ми раді, що можемо і Ми хочемо запропонувати свої можливості...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу