В Йорданії та Єгипті тривають протести проти ядерних програм

Рубрика | Головні новини, Екологічні новини, Зарубіжні країни

25 07 2012, матеріал підготував кореспондент Олександр

Амбітні плани Йорданії в галузі ядерної енергетики стикаються із ще більш великими проблемами. Ядерна програм була визнана парламентським комітетом країни «небезпечної і дорогої», а в даний час зростає хвиля протесту проти будівництва АЕС.

Нещодавно південно-корейське посольство в Аммані отримало петицію з проханням південнокорейському консорціуму, якому було доручено будівництво ядерного реактора, зупинити роботи по цьому проекту. Протестуючі стверджують, що будівництво ядерного реактора ставить під загрозу державну безпеку і ігнорує міжнародні угоди з цього питання.
Петиція була підписана сотнями представників професійних організацій, політичних партій і парламентарів, які виступають проти ядерного реактора в їхній країні. «Ми не є антиядерної групою, ми є спільнота з 100 000 чоловік, які хочуть сказати» ні «цьому проекту, і зроблять все можливе, щоб зупинити його», — йдеться в петиції.

Корейський науково-дослідний інститут атомної енергії і компанія Daewoo планують у грудні цього року розпочати будівництво 5-мегаватного дослідного ядерного реактора в місті Рамта. Жителі цього міста і сусіднього Саріха заявляють в петиції, що вони, «фермери, торговці, інженери, лікарі, викладачі, студенти, матері й батьки … мають право на захист своїх сімей і суспільства від небезпеки радіації».

Втім, не тільки в Йорданії активізуються антиядерні протести. У сусідньому Єгипті екологи почали кампанію проти проекту будівництва АЕС в Ель-Дабаа. Цю атомну електростанцію повинні були побудувати ще при президенті Хосні Мубарак, але після аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році, роботи були заморожені. Але недавно проект знову отримав «зелене світло». Як вважають екологи та активісти, атомна електростанція, будівництво якої має початися в січні наступного року, буде побудована на культивованої землі, незаконно конфіскованої у жителів, і їх зруйнованих будинках.

Крім того, у міжнародного співтовариства викликає заклопотаність низький рівень ядерної безпеки Єгипту, після того, як Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердило повідомлення про те, що недавно зразки низько-радіоактивного матеріалу були вкрадені з лабораторії в Ель-Дабаа.

Також Вам буде цікаво:

У Львові запрацює реактор. Анаеробний
Схоже на те, що зусилля природохоронців міста Лева – як...

Українcька діаспора за кордоном вимагає розслідування масових вбивств і катувань мирних громадян
    Наслідком байдужості європейських політиків було те що Янукович, спираючись на...

Рєпінський пляж: відпочинок для кого?
        Славетний художник Ілля Рєпін, що 168 років...

День Незалежності 2013
І знову День Незалежності, День народження нашої країни. Але що...

В Севастопольській міській держадміністрації серйозно занепокоєні проблемою постачання питної води у приміській зоні регіону
Питання постачання питної води стало предметом обговорення на порядку денному...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу