В Ужгороді відбулося засідання національної ради «Карпатського Єврорегіону»

Рубрика | Головні новини, Сталий розвиток

Мітки |

29 11 2011, матеріал підготував кореспондент Татьяна

Сьогодні в Ужгороді відбулося засідання Української національної ради «Карпатського Єврорегіону». В ньому взяли участь представники Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької обласних рад та облдержадміністрацій.

Ініціаторами засідання були голова Закарпатської облради Іван Балога та голова ради «Карпатського Єврорегіону» Михайло Кічковський. Адже після минулорічних виборів до місцевих рад засідання ради не проводилося. За цей час змінилося керівництво обласних рад. А отже напередодні 39 засідання Ради «Карпатського Єврорегіону», яке проходитиме завтра в м. Ніредьгаза, виникла нагальна потреба в узгодженні позицій та координації дій цих чотирьох областей з деяких питань соціально-економічного розвитку та транскордонного співробітництва.

Як зазначив при відкритті зустрічі Іван Балога, її мета – сформувати делегацію на 39-те засідання Ради «Карпатського Єврорегіону», виробити спільну позицію щодо його порядку денного, а також обговорити спільні дії щодо підготовки Державної програми сталого розвитку Українських Карпат та створення регіональної Асоціації сталого розвитку Карпат.

Учасники засідання сформували новий склад Української національної ради «Карпатського Єврорегіону». На пропозицію Михайла Кічковського головою ради на дворічний період обрано Івана Балогу. Він же очолить делегацію української сторони на 39-те засіданні Ради «Карпатського Єврорегіону», яке відбудеться завтра в м. Ніредьгазі.

Було заслухано та схвалено звіт про діяльність Національного представництва України в «Карпатському Єврорегіону» за останні два роки, з яким виступила виконавчий директор представництва Галина Литвин. Заслухано інформацію голови правління Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» Володимира Горбового про реалізацію ініціативи «Карпатський горизонт-2013».

У зв’язку з прийняттям Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи Резолюції та Рекомендації «Сталий розвиток гірських регіонів та досвід Карпатських гір» Закарпатською обласною радою було з ініційовано підготовку Державної програми сталого розвитку Українських Карпат. Цю пропозицію підтримали також Львівська, Івано-Франківська та Чернівецька обласні ради.

Враховуючи це Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 21.09.2011 № 896 «Про затвердження плану заходів щодо стимулювання міжрегіональної співпраці, кооперації та інтеграції» доручив Мінекономрозвитку та іншим центральним органам виконавчої влади, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій облдержадміністраціям підготувати проект Державної програми сталого розвитку Українських Карпат як складової частини програми Європейського Союзу «Карпатський простір».

У зв’язку з цим виникла потреба в координації дій цих областей та центральних органів виконавчої влади з підготовки такої програми. Виступаючи з цього питання, голова комісії обласної ради з питань транскордонного співробітництва Михайло Кічковський запропонував Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій обласним радам та держадміністраціям звернутися до Мінекономрозвитку України про створення міжрегіональної робочої групи для належної підготовки проекту Державної програми сталого розвитку Українських Карпат, включивши до її складу по трьох-чотирьох представників від кожної області (влада, наука, громадські організації). Крім того рекомендується обласним держадміністраціям цих областей підготувати та надіслати Мінекономрозвитку свої пропозиції до проекту Державної програми сталого розвитку Українських Карпат для узагальнення. Ця пропозиція була одностайно схвалена.

Також, враховуючи те, що рішення Ради «Карпатського Єврорегіону» відіграли важливу роль у прийнятті Резолюції та Рекомендації Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи щодо сталого розвитку Карпат, українській делегації рекомендовано на засіданні Ради «Карпатського Єврорегіону» внести пропозицію до рішень, якою рекомендувати Угорській стороні включитися активно в роботу щодо прийняття Європейською комісією окремої операційної програми «Карпатський простір».

Також обговорено подальші спільні дії щодо створення регіональної Асоціації сталого розвитку Карпат.

Адреса матеріалу: Срібна Земля

Також Вам буде цікаво:

Українська нормативно-правова база
Конституція України   1997 рік 8 жовтня. Постанова Кабінету Міністрів № 1123 Про...

 
У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ { Указ втратив чинність на підставі...

У Миколаєві обговорили стратегію сталого розвитку міста за участю громади
1 серпня 2012 року, в мерії відбулося відкрите засідання експертно-громадської...

 
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ П О С Т А Н О В...

 
П О С Т А Н О В А ВЕРХОВНОЇ РАДИ...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу