Назустріч людям

Рубрика | Головні новини

05 10 2021, матеріал підготував кореспондент gena66

20210923_09512720210923_10150920210923_10463020210923_114339Куди звертатись у разі порушеня прав? Що робити, коли не вистачає коштів на оплату адвокатських послуг? Хто допоможе у разі, коли треба відновити нотаріальні документи? Як повернути житло чи майно, втрачене у результаті шахрайства або рейдерства? Хто проконсультує мешканців віддаленого від центу села, якщо орендар земельного паю не виконує своїх обов’язків?
Раніше треба було звертатися виключно до правоохоронних органів або до суду. Відтепер означені та багато інших питань вирішуються у центрах безоплатної правової допомоги. Для реалізації конституційного права українців на безоплатну правову допомогу з 2013 року створено цілу систему, яка фінансується з державного бюджету. ЇЇ робота спрямована на захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей та правової спроможності представників соціально вразливих груп населення: людей з низьким доходом, осіб з інвалідністю, учасників бойових дій, постраждалих від домашнього насильства, дітей тощо. Після децентралізації Центри також допомагають територіальним громадам, з початку земельної реформи – власникам земельних паїв та орендарям.
Первинна правова допомога включає надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складання документів правового характеру, підготовку проектів договорів користування земельними ділянками для їх власників та забезпечує доступ особи до вторинної правової допомоги БВПД (безоплатна вторинна правова допомога).
Вторинна правова допомога – це державна гарантія, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу українців до правосуддя та включає захист та представництво особи у суді, у державних органах та у органах місцевого самоврядування, складання документів процесуального характеру.
Станом на сьогодні в Україні успішно функціонує мережа з 540 офісів, які приймають загалом більше півмільйона клієнтів щороку. Їх обслуговують 1500 штатних юристів та 8170 адвокатів. Тільки протягом 2020 року регіональними центрами видано 87276 доручень адвокатам для надання БВПД, У 95 відсотках всі доручення були виконані, що безперечно свідчить про високий фаховий рівень залучених у справи юристів. Минулого року вони добилися винесення виправдувальних вироків у 156 справах, сприяли закриттю 115 проваджень за відсутністю складу злочину, за їх участю за рік налічується 7882 випадків призначення мінімального терміну покарання.
Окрім Центрів громадяни можуть звернутися за телефоном у єдиний контакт-центр, де їхня скарга буде зафіксована та передана за адресою у відповідну територіальну інстанцію. Фахівці також проводять консультування у месенджерах та у чатах. У віддалених районах час від часу працюють мобільні бригади для надання правової допомоги співгромадянам, котрим важко пересуватися самостійно. Консультації проводяться по телефону і онлайн.
Нещодавно Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги поширив свою діяльність на територію Донецької та Запорізької областей. За його ініціативою 23-24 вересня організовано прес тур для журналістів «Надання безоплатної правової допомоги у сфері земельних відносин». Протягом двох днів медійники ознайомились з діяльністю Запорізького місцевого центру з надання БВПД, де його керівник Ольга Бородіна розповіла про найболючіші питання мешканців Запоріжжя, з якими вони звертаються про допомогу, а також про реальні результати вирішення правових питань. Серед них значна частина стосується саме земельних відносин: припинення договору оренди землі, безоплатне отримання земельної ділянки, виготовлення технічної документації на земельну ділянку, встановлення меж земельної ділянки та багато інших.
Під час престуру журналісти також оглянули цікаві презентації за обраною тематикою. Одну з них провів директор Регіонального центру з надання БВПД у Донецькій та Запорізькій областях Павло Наливайко, інша стосувалась результатів пілотного соціологічного дослідження щодо правової обізнаності землевласників, котру коментував заступник директора Координаційного центру Сергій Ющишин. Результати діяльності новоствореного підрозділу дійсно вражали: три місцеві центри та 17 відділів бюро правової допомоги опрацювали 35 тисяч звернень тільки протягом 2021 року, і за кожним з них стоять життєво важливі питання, які людина не може вирішити самостійно.
Треба також зазначити, що за часи своєї діяльності Центр взяв за основу співпрацю з територіальними громадами, і журналісти мали можливість поспілкуватися з їх керівництвом та землевласниками саме на місцях – у Таврійській об’єдніній територіальній громаді у Новомиколаївському бюро правової допомоги.
Геннадій Сенкевич, журналіст.
На фото: робочі фрагменти престуру.
(Далі буде).

Також Вам буде цікаво:

Назустріч людям (Продовження, початок http://www.esz.org.ua/?p=19538).
У селі Таврійське журналістів гостинно привітали представники місцевої територіальної громади...

Нещасливий відрізок дороги
Сьогодні 19.08.16 близько 13:00 сталося нове ДТП В смт Муровані...

Пішов не попрощавшись
Пішов не попрощавшись Сьогодні в м. Долина, близько 12 ночі біля...

У Тернополі чиновники незаконно призначили соцдопомогу на 170 тис. гривень
Грицан Володимир Розпочато кримінальне провадження за фактом незаконного призначення службовими особами...

«ДОБРО І МИЛОСЕРДЯ».
Публікуємо з благословіння архієпископа Запорізького і Мелітопольського Луки. Випадок...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу