ТОЛОКА

Рубрика | Цікаві метаіали, Чернігівська область

20 04 2020, матеріал підготував кореспондент lisn56

Якби ж не карантин через той клятий короновірус,  на екрани кінотеатрів України мав вийти  фільм «Толока».  Своєрідний гімн волонтерству…
А чи знає наша молодь, особливо містяни, що воно таке — толока? Ось що розповідав про неї в своїй книжці «Наумівка. Спогади про рідне село» мій дядько Петро.

«Не можу не пригадати про чудовий український звичай, коли всі важкі роботи виконували разом. Тобто толокою. Я пам’ятаю, як наші батьки, а потім й ми допомагали один одному в спорудженні будинків.
Господар завозив декілька підвод глини чи землі, яку замочували, і у вихідний збиралися майже всі односельці – молодиці й молоді дядьки. Хлопці сідали на коней і місили кіньми глину з половою чи збоєм. Потім замішану глину набирали у відра і подавали «журавлем» чи мотузкою на горище. Там жінки її розмазували по стелі. Глиною ж обмазували стіни будинку. Все вирівнювали руками. Зараз цю роботу називають грубою штукатуркою.
Толоку проводили в жнива, коли дуже жарко. Щоб хата висохла. А господиня з куховарками тим часом готували святковий обід для учасників толоки. Коли ж роботу було завершено, всі сідали за стіл. За обідом лунали побажання господарям, щоб хата була тепла, щоб в ній було добро й щастя. Співали пісень, танцювали, а господаря вимазували глиною і купали!».

Також Вам буде цікаво:

Контакти
Адреса м. Київ, вул. Харківське шосе, 160, к 5, тел.: (044) 562-00-03 @mail:...

Детям ограниченными возможностями подарили настоящее «Рождественское чудо»
  12 января в Васильевком районне г.Запрожье состоялась благотворительная акция «Рождественское...

У нашому парку — нам не місце
Як нам всім відомо, парк- це єдине місце , де...

Конкурс «Сталий розвиток». ПРО СТАЛИЙ РОЗВИТОК У ПИТАННЯХ ТА ВІДПОВІДЯХ. Олена КАПУСТІНА.
• Що таке сталий розвиток? Концепція сталого розвитку полягає в створенні...

Конкурс «Сталий розвиток». Алена Нагаевщук.
Що таке «сталий розвиток»? Стабільність. Слово усім відоме і всім певною...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу