Ані «Ашану», ані «Каравану». Технологія проведення журналістського розслідування шляхом запиту

Рубрика | Головні новини

24 11 2019, матеріал підготував кореспондент gena66

(Продовження. Початок журналістського розслідування на сайті  всеукраїнського видання «Екологія та соціальний захист» http://www.esz.org.ua/?p=17391, http://www.esz.org.ua/?p=17421,http://www.esz.org.ua/?p=17459http://www.esz.org.ua/?p=17503.

У Фейсбуці:

https://www.facebook.com/gennadiy.senkevich/posts/697208427443402, https://www.facebook.com/gennadiy.senkevich/posts/700579710439607https://www.facebook.com/gennadiy.senkevich/posts/713192239178354).

20 листопада нарешті, хай з порушенням встановлених законодавством термінів, ми отримали відповідь на свій останній запит. На 3 сторінках документу (фотокопії додаються) загалом міститься інформація, якою ми цікавились, а саме: У договорі між забудовником «Каравану» та міськрадою є пункт, згідно якого за невиконання умов можуть бути застосовані штрафні санкції – «у разі несплати орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня на суму боргу орендної плати за кожний календарний день прострочення у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки НБУ, діючої на день виникнення боргу або на день його повного погашення і застосовується та величина ставки, яка є більшою». Також зазначається, що орендар повинен дотримуватися режиму використання земельної ділянки та приступати до використання у зазначені терміни.

Отже, договір існує, у ньому містяться всі пункти, які повинні зобов’язати орендаря діяти на користь громади, але пункти ці не виконуються. У відповіді ми також не знайшли відомостей про претензійну роботу органів місцевої влади щодо примушення орендаря виконати прийняті на себе обов’язки. Жодного слова ані про комісію, ані про включення питання на розгляд виконкому або сесії. Тобто влада як закривала на недобудову очі, так і продовжує закривати.

З нашого листування з директором департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради Д. І. Мовшиним ми також не встановили, чи застосовуються вже десять років поспіль штрафні санкції до ТОВ «Караван Дніпропетровськ», чиновник зазначає, що стягнення пені – це компетенція податкової інспекції, мовляв, звертайтеся туди. Відтак не можливо зробити висновки про те, наскільки штрафні санкції є незручними для забудовника. Та головне наше завдання – повідомити городян про подальшу долю занедбаного шматка їхньої землі – не можна вважати виконаним.

Таким чином, ми тільки констатуємо про завершення першого етапу нашого розслідування, того, що пов’язаний зі спілкуванням з міською радою, принаймні з паном Д. І. Мовшиним. Попереду – листування з податківцями. І ось наш перший запит до

Дніпровської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.

 

24.11.2019 р.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Яку суму становить розмір орендної плати згідно договору, укладеному 9.03.2005 р. між ТОВ «Караван-Дніпропетровськ» (код ЕДРПОУ 33159964), котре орендує земельну ділянку на жилмасиві Сокіл у районі вул. Космічна (кадастровий номер 1210100000:03:054:0020) та Дніпровською міською радою?

2. Яку суму пені у поточному році сплатило ТОВ «Караван-Дніпропетровськ» за порушення умов Договору оренди земельної ділянки, укладеному 9.03.2005 р. між ТОВ «Караван Дніпропетровськ» (код ЕДРПОУ 33159964) та Дніпровською міською радою?

3. Яка загальна сума штрафних санкцій сплачена ТОВ «Караван Дніпропетровськ» у період з 01.01.2010 р. по теперішній час?

З повагою Геннадій Сенкевич.

 

 

 

 

IMG 0013IMG 0014IMG 0015

Також Вам буде цікаво:

Гостиный двор. Киев
Уже несколько лет одно из самых прекрасных зданий на Подоле...

23 вереся — Полтава святкує День міста. Фоторепортаж з вулиць.
23 вересня - День міста Полтави               ,...

Евромайдан в Запорожье (фоторепортаж).
Без комментариев. 26.01.2014г.                           ...

Запорожская епархия Украинской Православной Церкви прошли Крестным ходом по центральной улице своего города (фоторепортаж)
25 февраля, в Запорожье прошел крестный ход, организованный Запорожской епархией...

Рождественский концерт.
12 января по благословению архиепископа Запорожского и Мелитопольского Луки, в...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу