Ані «Ашану», ані «Каравану». Технологія проведення журналістського розслідування шляхом запиту

Рубрика | Головні новини

02 11 2019, матеріал підготував кореспондент gena66

(продовження, початок: Всеукраїнське видання «Екологія та соціальний захист»: http://www.esz.org.ua/?p=17391,  Фейсбук: https://www.facebook.com/gennadiy.senkevich/posts/697208427443402)

1 листопада ми отримали відповіді на наші два попередні запити стосовно недобудови ТРЦ «Караван у Дніпрі по вул. Космічна. Нагадаю питання, котрі містилися у запитах:

1. Які фізичні особи є власниками (засновниками) Товариства з обмеженою відповідальністю «Караван- Дніпропетровськ» (код ЕДРПОУ 33159964), котре орендує земельну ділянку на жилмасиві Сокіл у районі вул. Космічна (кадастровий номер 1210100000:03:054:0020)?

2. Якщо у договорі є пункт (3.1), згідно якого Товариство з обмеженою відповідальністю «Караван- Дніпропетровськ» зобов’язане закінчити проектування та будівництво об’єкту протягом 5 років, починаючи з дати укладання договору (9.03.2005 р.), то з яких причин ТРЦ досі не добудовано?

3. Як місцева влада впливає на забудовника, котрий не виконує умов договору?

4. Яку суму становить розмір орендної плати згідно договору, укладеному 9.03.2005 р. між ТОВ «Караван-Дніпропетровськ» (код ЕДРПОУ 33159964), котре орендує земельну ділянку на жилмасиві Сокіл у районі вул. Космічна (кадастровий номер 1210100000:03:054:0020) та Дніпровською міською радою?

5. Чи своєчасно сплачує цей орендар орендну платню за землю, котрою не користується?

Якщо уважно подивимося на відповіді, приведені нижче, враховуючи суто юридичну казуїстику, котру використовує директор департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради Д. І. Мовшин, можна зробити певні висновки. Головний з них – влада навмисне приховує суспільно значущу інформацію.

По-перше, чому казуїстика? Тому, що, на погляд розслідувача, вона є інструментом введення в оману читачів, тобто мешканців міста. Якщо на наше третє запитання навіть можна відповісти односкладно – да чи ні, то чиновник застосовує юридичні звороти, котрі не є зрозумілими для пересічного громадянина. В результаті у нього складається логічне враження: міська влада – попередня і діюча – нічогісінько не зробила задля того, аби «Караван» по вул. Космічній був добудований. Якщо б будь-які заходи за майже 10 років було вжито, про них би обов’язково повідомили.

По-друге, для оприлюднення суми орендної платні за землю не треба звертатися до податківців, вона є в Договорі між ТОВ «Караван-Дніпропетровськ» (код ЕДРПОУ 33159964) та Дніпровською міською радою, котрий лежить на полиці може у сусідньому кабінеті, а, може, поверхом нижче. Тобто зазначений 1% може бути переведений у грошовий еквівалент, щоб ми розуміли, що придбає, а що втрачає міська спільнота від масштабної недобудови.

По-третє, факт сплати коштів згідно договору оренди теж не є таємницею та конфіденційною інформацією, тому односкладна відповідь «Так» чи «Ні» нас також би влаштувала.

Отже, виходить, що пан Д. І. Мовшин задовольнив нашу зацікавленість лише на 25 відсотків. Що ж, і те добре. Навіть, попре небажання спілкуватися відверто, ми таки дізналися про те, хто є керівником підприємства, а хто – кінцевим бенефіціарним власником та маємо їхні юридичні адреси. У них ми спитаємо про те, що нас цікавить більш за все – чи буде «Караван» добудовано, адже скоро скінчиться термі оренди землі (за умови, якщо юридичні адреси не є фіктивними та якщо існує добра воля власників-бенефіціарієв). А що стосується пана Д. І. Мовшина, то йому доведеться продовжити офіційне спілкування з розслідувачем та найближчим часом відповісти на наступні запитання:

  1. Чи є в зазначеному Договорі оренди  земельної ділянки між ТОВ «Караван Дніпропетровськ» (код ЕДРПОУ 33159964) та Дніпровською міською радою пункт, згідно якого до орендаря можуть бути застосовані штрафні санкції?
  2. Чи створена міською владою спеціальна комісія, котра працює з власниками недобудов та якими є результати цієї роботи?

Про те, як продовжується журналістське розслідування, ми своєчасно повідомимо своїх читачів. Далі буде.

Геннадій Сенкевич, журналіст.IMG 0004 IMG 0005 IMG 0006IMG 0005IMG 0004

Також Вам буде цікаво:

Гостиный двор. Киев
Уже несколько лет одно из самых прекрасных зданий на Подоле...

23 вереся — Полтава святкує День міста. Фоторепортаж з вулиць.
23 вересня - День міста Полтави               ,...

Евромайдан в Запорожье (фоторепортаж).
Без комментариев. 26.01.2014г.                           ...

Запорожская епархия Украинской Православной Церкви прошли Крестным ходом по центральной улице своего города (фоторепортаж)
25 февраля, в Запорожье прошел крестный ход, организованный Запорожской епархией...

Рождественский концерт.
12 января по благословению архиепископа Запорожского и Мелитопольского Луки, в...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу