«Дій активно! Живи позитивно» Журналіст. Волонтер. Патріот.

Рубрика | молодь

20 01 2019, матеріал підготував кореспондент gena66

DSC_0039

DSC_0042

DSC_0119

фото-225x300 Чи може 13-річна дитина бути організатором волонтерського руху? А у 14 років бути переможцем престижних дорослих творчих конкурсів та автором статей у міжнародних виданнях? У Дніпрі є такий юнак – Ілля Дирін, ліцеїст, учень 3 курсу Дніпровського ліцею митно-податкової справи з посиленою військово-фізичною підготовкою при Університеті митної справи та фінансів.
Офіційно. (з Пропозиції про присудження Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України).
«Дирін Ілля Андрійович, 2002 року народження, є дійсним членом молодіжної організації «Молоді патріоти Придніпров’я» громадської організації «Примножимо славу Придніпров’я» з 2014 року. Переможець та лауреат багатьох творчих конкурсів, волонтер, ініціатор молодіжних акцій, котрі мали суспільний резонанс у місті та регіоні.
У 2015 році Ілля ініціював у своїй школі (ООШ №83) акцію «Допоможемо воїнам АТО разом!» по збору теплих речей, медикаментів та продуктів харчування для українських вояків. Згодом акцію підхопили інші школи міста і вона діє по теперішній час.
У 2016 році Ілля подібну акцію ініціював у Дніпровському ліцеї з посиленою військово-спортивною підготовкою, де навчається сьогодні.
У 2017 році Ілля Дирін започаткував молодіжну акцію по збору гуманітарної допомоги для поранених воїнів АТО у лікарні ім. Мечникова.
Ілля Дирін ініціював довготривалу інформаційну акцію патріотичного спрямування, метою якої є заклик до співгромадян протидіяти російської агресії та приєднуватися до руху патріотично налаштованої молоді. Зі своїми статтями він друкувався у газетах «Патріот Придніпров’я», «Запорізька січ», «Вісник Токмаччини», у неперіодичних виданнях та міжнародних журналах. Вища Рада ГО «Примножимо славу Придніпров’я» у 2016 році номінувала Іллю Диріна на Премію Фонду розвитку журналістики ім. Анатолія Москаленка».
Наприкінці листопада 2016 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка в урочистій обстановці Іллю Диріна нагородили дипломом переможця та медаллю лауреата Премії у номінації «Журналіст-школяр». Грошову премію у розмірі 50 тисяч гривень всі переможці погодилися віддати на лікування пораненій волонтерці, яка на полі бою втратила кінцівки. Ілля не вагався ані секунди. Свою давнішню мрію – купити новенький скутер – він відклав на потім. «Хай буде так, — жартома пояснював він свій вчинок близьким друзям, — скутер почекає, може надалі вироблятимуть кращі моделі…».
Щодо Премії Кабміну – у 2017 році компетентне журі мало свої вподобання і присудило її іншим кандидатам, мабуть, більш гідним. Та Ілля не засмутився, з подвійною енергією продовжив він волонтерську і патріотичну діяльність – допомога постраждалим в Авдіївці, участь у чисельних акціях у Дніпрі разом з активістами з ГО «Молодь Яроша», з колегами по молодіжному руху «Фундація регіональних ініціатив» (ФРІ-Дніпро), з працівниками Центру «Допомога Дніпра» та інше.
Юний волонтер під час літніх канікул замість відпочинку на березі теплого моря ставить для себе завдання проходження військових вишкілів разом з бійцями ГО «ДІЯ», на тренінгах прагне придбати навички надання першої медичної допомоги на полі бою, адже розуміє, що війна для України стала реальністю. Сьогодні він закінчує навчання у ліцеї та мріє про кар’єру військового журналіста, яка потребує не тільки творчості, а ще й спеціальної підготовки. Тому крім волонтерства і оволодінні військовою наукою доводиться багато часу присвячувати підручникам і практичним заняттям.
І все ж громадська діяльність залишається для юнака першочерговим життєвим завданням. «Колишніх волонтерів бути не може» — перефразовує він відомий афоризм, коли згадує про свої перші кроки у Дніпровському центрі «Допомога Дніпра». 2014 рік: натовп біженців з залізничного вокзалу, з речами тільки першої необхідності, часто без документів, на очах – сльози і сум – на обличчях, діти плачуть… А вони – тринадцятирічні хлопці — разом зі студентами ДНУ імені Олеся Гончара і фахівцями Центру повинні всіх заспокоїти, нагодувати, поставити на облік. Доводилося мити підлогу, грузити харчі на продовольчому складі, виконувати роль посильних. Впорались. І просте людяне «спасибі» було краще найвищої нагороди, цінніше за найпрестижнішу премію.
Нещодавно Ілля Дирін приєднався до Громадського руху Олександра Шевченка «Країна гідності і правди», котрий крім патріотичної роботи опікується ще й знедоленими, малозабезпеченими людьми, сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, дітьми з обмеженими можливостями. Своє рішення юнак пояснює дуже просто і конкретно: «Рух займається тією справою, котрою повинно опікуватися цивілізоване суспільство, тобто ми з вами. На жаль, на відмову від держави, олігархів та деяких політиків. Коли закінчиться війна, нам не буде соромно за те, що забули про мільйони співвітчизників, котрі потребують соціальної підтримки». Ілля готовий очолити міський осередок Руху, досвіду та бажання працювати в нього вистачить. Журналіст, волонтер і патріот це довів.
Геннадій Сенкевич, журналіст.

Конкурс журналістських матеріалів «Дій активно! Живи позитивно!» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.

На фото:
- Дочка першого Президента України Олена Кравчук від імені Фонду розвитку журналістики ім. Анатолія Москаленка нагороджує Іллю Диріна.
- Ілля разом з організаторами заходу.
- Ілля Дирін (другий праворуч) на Фестивальній площі Дніпра з активістами ГО «Молодь Яроша» під час акції, присвяченій 4-й річниці АТО.
Під час завантаження гуманітарної допомоги у ліцеї.

Посилання:
- Укрінформ. Молодим журналістам вручили премії Анатолія Москаленка. https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2121877-u-kievi-molodim-zurnalistam-vrucili-premii-anatolia-moskalenka.html
- Телесюжет з церемонії нагородження (останній сюжет в стрічці новин) https://www.youtube.com/watch?v=dbU5g9eFHoE&list=PL1MxamNwS0zqiM4fkK7kQFQd2h8g9WikL&index=7
- Сайт НСЖУ. Журналістську грошову премію імені Москаленка передали пораненій волонтерці Ірині Іванюш (Лютик).

http://nsju.org/article/5093

- Всеукраїнське видання «Екологія та соціальний захист», 11.02. 2017 «Допомога в Авдіївку прибуде своєчасно, якщо за справу візьметься Ілля» — запевняють друзі юного ліцеїста.

http://www.esz.org.ua/?p=14822

Також Вам буде цікаво:

«Допомога в Авдіївку прибуде своєчасно, якщо за справу візьметься Ілля» — запевняють друзі юного ліцеїста.
6 лютого близько 300 кілограмів гуманітарного вантажу передали учні Дніпровського...

Гостиный двор. Киев
Уже несколько лет одно из самых прекрасных зданий на Подоле...

23 вереся — Полтава святкує День міста. Фоторепортаж з вулиць.
23 вересня - День міста Полтави               ,...

Евромайдан в Запорожье (фоторепортаж).
Без комментариев. 26.01.2014г.                           ...

Запорожская епархия Украинской Православной Церкви прошли Крестным ходом по центральной улице своего города (фоторепортаж)
25 февраля, в Запорожье прошел крестный ход, организованный Запорожской епархией...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу