Парк Вашої мрії

Рубрика | Екологічні новини, Київ

05 09 2018, матеріал підготував кореспондент Євген Лоюк

Прогулянка улюбленим парком – одна з небагатьох приємних речей, яка доступна практично кожному. Відпочити від буденних клопотів, вирватись з кам’яних багатоквартирних мурашників. Все це та багато інших маленьких радостей у Дарницькому районі можна здійснити у Парку партизанської слави. Його площа нині становить 94 га. Кожен відвідувач приходить сюди за своїм відпочинком. І практично кожен його тут знаходить.
Ще у квітні поточного року мер Києва Віталій Кличко заявив про запланований капітальний ремонт 10 парків столиці, зокрема і Парку партизанської слави. «І вже до літа ми будемо презентувати оновлені парки в різних районах столиці», – пообіцяв мер. Однак на момент написання статті ремонт парку все ще триває.
Суттєва затримка по термінах пов’язана з якістю ремонту. Дарничани активно висловлюють своє невдоволення щодо цього на своїх сторінках у соцмережах. Значний резонанс викликав допис Олексія Назаренка, де він виклав численні фото на підтвердження неякісного виконання робіт. Зважаючи на масштаби обурення громади, представники Дарницької РДА проводили інспекції з якості виконання робіт та усунення неполадок.
Дарничани зафіксували також паралельні роботи по «ремонту» з боку представників малого бізнесу. Так Олексій Кот у своєму пості повідомив наступне. 27 червня цього року пильні відвідувачі парку помітили земельні роботи щодо прокладання електричних кабелів. Кабель клали просто в землю без відповідного захисту. Про даний факт було повідомлено керівнику КП УЗН Дарницького району Філінській Л.Д., як балансоутримувачу території, а також проінформовано Київенерго. Інспектор від останньої, який прибув на місце з перевіркою, встановив, що вказані роботи проводились без їх (Київенерго) дозволу та з порушеннями нормативів укладання кабелю. Під час подальшої перевірки було виявлено електропроводку, яка тягнеться просто по деревах до різних місцевих малих підприємців. При перевірці трансформаторного приміщення було встановлено: стороннього втручання в мережу безпосередньо в щитовій не було, отже підключення відбулося від когось з існуючих споживачів електроенергії в парку. Оскільки щитова знаходиться на балансі Київзеленбуду, для виявлення «благодійника» першим короткочасно відключили електроенергію КП УЗН Дарницького р-ну. У результаті зникло світло в альтанках, кіоску Ескімос та МАФі з кавою. Всі зазначені підприємці були підключені до енергомережі Дарницького району. Далі Олексій Кот повідомив, що договорів на передачу електроенергії від КП УЗН Дарницького району до підприємців немає і бути не може, оскільки це є прямим порушенням. У представників малого бізнесу немає лічильників електроенергії, тому виникають логічні запитання: як саме відбуваються розрахунки за електрику між КП УЗН та підприємцями і хто ж виявляється кінцевим платником за кіловати на лічильнику комунального підприємства? Відповіді наразі немає.
Окрім певних моментів з ремонтом значний резонанс викликає і підприємницька діяльність на території зеленої зони. Значна частина відпочиваючих проти численних МАФів, кавомашин, закладів харчування, альтанок, численних атракціонів та кафе з гучною музикою. Невдоволені громадяни зверталися зі скаргами до різних інстанцій, зокрема й до місцевих депутатів. 01.06.2018 за ініціативи депутата Київради Г.Сандалової відбулася виїзна нарада з приводу порушень у функціонуванні пересувних тимчасових атракціонів на території регіонального ландшафтного Парку партизанської слави. У заході взяли участь помічник депутата Сандалової Г.О. – Денис Черкашин, представники департаменту міського благоустрою, департаменту земельних ресурсів, управління екології та природних ресурсів Олексій Король, від Дарницької РДА – Лозовий В.Б., від КП УЗН Дарницького району – директор Філінська Л.Д., депутат Київради Новіков О.О. та його помічник Олександр Жигун. Громаду району представляв Сергій Машовець та інші мешканці району. На зустрічі були присутні й представники малого бізнесу, які ведуть підприємницьку діяльність у парковій зоні. Зокрема, представники атракціону Kacheli – простір сімейного відпочинку.
Щодо атракціону Kacheli – простір сімейного відпочинку обурення багатьох громадян викликав факт обгородження їх території. Зокрема, Олексій Кот у своєму дописі від 12 червня у Фейсбуці пише: «Після самовільного захвату і обгородження майже гектару Парку партизанської слави підриємцями Kacheli – простір сімейного відпочинку у центральній його частині зелені майже не залишилося. За півтора місяці хазяйнування, колись зелену галявину перетворили на пустелю з піску та тирси. Ось так наші чиновники стежать за збереженням Регіональних Ландшафтних Парків». Позиція автора допису знайшла значну підтримку у решти користувачів. Водночас прихильників подібних атракціонів у парку також чимало. Між любителями тихих прогулянок природою з білочками та атракціонів і кафе з музикою точаться справжні словесні баталії. Переможців у цьому протистоянні поки що не виявлено. 

1234
Навіть контролюючі органи визнають, що частина діючих підприємців у парку провадять свою діяльність незаконно. Так із відповіді Департаменту міського благоустрою КМДА від 13.06.2018 № 064-4357 депутату Київради Ганні Сандаловій ми дізнаємося про відсутність дозвільної документації на розміщення тимчасової споруди (альтанки) навпроти кафе «Колиба» на території Парку партизанської слави. Там же обіцяють, що демонтаж буде проведено, враховуючи виробничі можливості комунального підприємства. Однак чомусь, маючи всі повноваження та засоби, контролюючі органи часто виявляються безпорадними. Наприклад, у відповіді Дарницької РДА від 16.12.2016 № 101-11284/02 депутату Київради Олексію Новікову повідомляється, що спеціалістами контролю за благоустроєм ДРДА разом із представниками місцевої прокуратури №2 неодноразово здійснювалися спроби проведення демонтажу кафе ФОП «Керімов Вугар Агамед Огли» у Парку партизанської слави. Але невідомі особи перешкодили демонтажу. За допомогою звернулися до КП «Київблагоустрій». Керівництво КП у відповіді від 16.12.2016 № 064-12495 повідомило, що демонтаж тимчасових споруд ФОП Керімов В.А. буде здійснено, виходячи з виробничих можливостей підприємства. Дарничанин Олексій Кот повідомляє, що ситуація тягнеться вже не один рік. «Вже протягом двох років чиновники КМДА роблять вигляд бурної діяльності в подоланні проблеми тільки на папері. Доки буде продовжуватись цей цинічний бюрократичний пінпонг?», – запитує він у своєму пості.

56 7 89
Сьогодні, завдячуючи розмірам Парку партизанської слави місця для відпочинку в улюбленому форматі вистачає всім. Незважаючи на численні розважальні заклади та атракціони в центральній частині, на околицях все ще можна знайти місця для тихих прогулянок природою без гучної музики та шуму працюючих генераторів. Однак через масштаби початого капітального ремонту та швидкому розростанні дрібних підприємців на території, у багатьох дарничан є небезпідставні побоювання щодо перетворення колись досить тихого місця для прогулянок на такий собі луна-парк з солодкою ватою, пивнушками та атракціонами. 

1011

Також Вам буде цікаво:

Страшна аварія на Чоколовському бульварі 14.06.2015
З далека...

22.01.16_Кіевъ. Перекресток Владимирской-Прорезной.
22.01.16_Кіевъ. Перекресток Владимирской-Прорезной_KijRus Фотографии с ресурса Google.Maps были сделаны в мае...

Відкриття фотовистаки «Єдина Україна», присвячена Дню Соборності України
20.01.2015 відбулось відкриття фотовистаки "Єдина Україна" Виставка проводиться Київською організацією Національної...

Козацька Покрова
15 жовтня в Середній Загальноосвітній школі №296 м.Києва, відбулося урочисте...

Пішов не попрощавшись
Пішов не попрощавшись Сьогодні в м. Долина, близько 12 ночі біля...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу