Поле битви Осокорки

Рубрика | Головні новини, Екологічні новини, Київ

31 07 2018, матеріал підготував кореспондент Євген Лоюк

В суботу 28 липня на столичних Осокорках було дуже гаряче.

Прихильнии створення ландшафтного «Екопарку Осокорки» оголосили про проведення мирного мітингу. Подія носила назву «Ні забудові! Так екопарку!» і мала нести виключно мирний характер. Це вже не перша подібна зустріч, на якій мешканці найближчих будинків а також різних куточків Дарниці та Києва зустрічаються і розробляють плани боротьби із забудовою. Не одноразово на подібних зборах були присутні і депутати Київської міської ради. Політики також долучились до боротьби місцевої громади. Цього разу їх пристність не була заявлена.

01

Місце проведення акції

 

Ще за чверть години до заявленого часу на місце почали підтягуватись перші учасники. Як мешканці Даарницького району так і піоліціянти. Не забарився і Національний корпус, який уже приходим на допомогу громаді у кртичні моменти.

21035

Правоохоронці зі спецпідрозділу ТОР зайняли висоту., а члени нацкорпусу приєднались до мешканців. В цей же час з’явились ще одні учасники подій — невідомі «зелені чоловічки» у камуфляжній формі з закритим обличчями. Декотрі з них були озброєні арматурами та предметом схожим на пістолет Макарова. Також в соцмережах з’явилось фото зі можливим вибуховим пристроєм в руках одного з камуфляжних незнайомців. А сам граната РГД5. Хоча погода була дуже спекотня присутність поліції та невідомих осіб ще більше підняла градус напруги. Передчуваючи фызичне протистояння на мысце прибули ы представники Червоного Хреста. Полыцыя тим часом нудьгувала та очікувала команди. Все більше мешканців підтягувалось на захід. Під тиском громадськості невідомі «зелені чоловічки» покинули місцевість та відійшли у невідомому напрямі. На місці працювали команди кількох телеканалів.

781135

В запланований час громада розпочала свою нараду щодо подальшої боротьби з забудовою території екопарку. Після нетривалого обговорення було прийнято рішення демонтувати будівельний паркан. Мешканці кинулись голіруч зносити симвом ненавистного будівництва. В цей же час поліція отримала наказ зупинити дане дійство. Однак на шляху тактичного  підрозділу ТОР, в буквальному сенсі собою закривши мешканців, стали представники нацкорпусу. Почалось фізичне протистояння. З обох боків активно використовувався сльозогінний газ всіх можливих видів. Поліція застосувала кийки. Нацкорпус відповів піротехнічними засобами та димовими шашками.

12131415

Здивуванню поліцейських не було меж, коли їх наступ захлинувся. А град каміння та піротехнічних засобів заставив відступити. Частина поліціянтів задкуючи ледь не попадал у невеличкий яр позаду.

181617

Під радісні вигуки мітингувальників поліцейські відступили. Незважаючи на те, що протистояння дуже швидко закінчилось без постраждалих з боку нацкорпусу не обійшлось. Поки вони отримували першу медичну допомогу поліція спробувала інший шлях для наступу. Їм на зустріч вийшли численні мешканці. Зав`язалсь словесна перепалка.

20212224

Після нетривалої паузи поліція знову рушила в наступ. Цього разу їм вдалось прорватись та затримати кількох мітингувальників та представників нацкорпусу. Щоб не допустутити вивозу затриманих учасники події зібрались та заблокували поліцейський автобус.

25262729

 

Почалась тривалі переговори. На місце прибули швидкі. Адже всі затримані потребували медичної допомоги. Тм часом до поліції прибуло підкріплення. Однак мешканці все рівно були налаштовані рішуче.

38363437

30

В решті двох із затриманих доставили до карет швидкої. Поліція більше не загострювала ситуацію. Чререз годину стоянння автобус поліціїбув розблокований. СИли поліції вирушили до Дарницького райвідділу. Слідом за ними вирушили преставники нацкорпусу,  різних патріотичних об’єднань і частина громади. Адже поліція все відпустила не всіх затриманих. Але це все інша історія.

На Осокорках тим часом від накалу  пристрастей відбулось самовільне займання вагончиків забудовника.

313932

 

Частина громади продовжила демонтаж забору забудовників. Решта ж вирушила по своїм спарвам. на цьому чергова сторінка протистояння за збереження екопарку «Осокорки» була закінчена. Однак це далеко не останній розділ цієї багатотомної книги. Хто в решті переможе? Ци вціліє екопарк? Чи на зміну йому будуть зведені чергові кам’яні джунглі? Відповідь на ці питання ми обов’язково отримаємо з часом.

Також Вам буде цікаво:

Страшна аварія на Чоколовському бульварі 14.06.2015
З далека...

22.01.16_Кіевъ. Перекресток Владимирской-Прорезной.
22.01.16_Кіевъ. Перекресток Владимирской-Прорезной_KijRus Фотографии с ресурса Google.Maps были сделаны в мае...

Відкриття фотовистаки «Єдина Україна», присвячена Дню Соборності України
20.01.2015 відбулось відкриття фотовистаки "Єдина Україна" Виставка проводиться Київською організацією Національної...

Козацька Покрова
15 жовтня в Середній Загальноосвітній школі №296 м.Києва, відбулося урочисте...

Гостиный двор. Киев
Уже несколько лет одно из самых прекрасных зданий на Подоле...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу