«Екопарк Осокорки»- бути чи не бути?

Рубрика | Екологічні новини, Київ, молодь

31 07 2018, матеріал підготував кореспондент Євген Лоюк

Не є новиною, що вагома частина активних мешканців Дарниці невдоволені різким зростанням житлових новобудов без відповідного розвитку інфраструктури району. Це невдоволення подекуди переростає у прямо протистояння із компаніями-забудовниками. Далеко не перший рік триває протистояння дарничан з незаконною на їх думку забудовою околиць озер. Тільки лінивий не чув про протистояння на озері Качине, яке сколихнуло не тільки район, але й всю столицю кілька років тому.  Однак і південний напрямок від станції метро Осокорки забудовується активно. З середини 2000-х років тут з’являються все нові й нові мікрорайони. Лише у кількох сотнях метрів від крайніх будинків розташовані озера Небреж і Тягле. Через активну забудову району, за відсутності парків, скверів та зелених зон, ці водойми залишаються чи не єдиними місцями відпочинку мешканців на природі. Однак саме ця місцевість була обрана для зведення нових житлових багатоповерхових будинків. Початок історія забудов бере восени 2006 року, коли вздовж захисної смуги озера Небреж з’явився паркан. Занепокоєні мешканці звернулися до міської влади. Влітку почалися акції протесту. Під тиском громади тодішній мер Леонід Черновецький доручив демонтувати паркан, а господарський суд оштрафував забудовника ТОВ «Контактбудсервіс» на суму 86 905 грн за самовільне зняття грунтового покриву в районі озера Небреж, та на суму 340 000 грн за аналогічне порушення поблизу о. Мартишів. Однак цю перемогу мешканців затьмарив проект Генплану Києва до 2025 року, відповідно до якого південні Осокорки позначені як зона багатоповерхової забудови. Загалом планується зведення близько 40 багатоповерхових житлових будинків в які має заселитись близько 100 000 нових місцян.

Плани на забудову "Екопарку Осокорки"

Продовжуючи боротьбу, мешканці зареєстрували на сайті Київської міської ради петицію щодо збереження озер, природного середовища на південних Осокорках і створення на цьому місці ландшафтного парку. Ідею Екопарку Осокорки підтримало понад 11 000 киян. Поки петиція проходила численні комісії Київради перед своєю реалізацією, мешканці помітили будівельну техніку, яка забивала сваї поблизу озера Небреж. Про це ще в жовтні 2017 року повідомляли численні дописи користувачів Фейсбуку. 
На «парад» будівельної техніки поблизу озера громада відповіла акцією «Посади дерево у своєму Екопарку Осокорки». 21 жовтня активні дарничани, представники численних громадських організацій, політичних партій та КП «УЗН Дарницького району» вийшли на толоку, що відбулася у дружно і злагоджено. За інформацією організаторів заходу ГО «Екопарк Осокорки», в акції взяли участь близько 300 дарничан, які спільними зусиллями висадили близько 1000 саджанців. Таким масовим заходом мешканці сподівались  привернути увагу київської влади до проблеми забудови території навколо озер Небреж, Тягле і Мартишів.
245 Чи відмовились забудовники від своїх планів через активінсть мешканців? На жаль, ні! В близькому майже всі саджанці були роздавлені будівельною технікою. На їх місці розкинувся будівельний майданчик.  З перемінним успіхом протистояння як юридичне так і фізичне триває і до цих днів. Варто зазначити, що на території екопарку регулярно відбуваються культурні заходи, як, наприклад, святкування Івана Купала. Телевізійники також вподобали Київську пустелю ( неофиційна назва — прим. автора) де періодично знімаються музкальні кліпи і навіть фрагменти серіалів. Однак це жодним чином не зменшио напруження між сторонами. Рано чи пізно психолоігчне та фізичне протистояння малои виплеснутись у щось більш серйозне. Однією з таких кульмінацій бортьби і стали події минулої суботи 28 липня 2018 року. В цей день відбулись зіткнення противників забудови екопарку представлених дарничанами за підтримки «Національного корпусу». З іншої сторони були «зелені чоловічки» зі зброєю та закритими обличчами. Останніх підтримувала Національна поліція, представлена силами тактичного підрозділу ТОР. Продовждення читайте наступному матеріалі «Поле битви Осокорки».

Також Вам буде цікаво:

Украина святкує 27-у річницю проголошення незалежності, центральна подія дня — військовий парад на Хрещатику.
Украина святкує 27-у річницю проголошення незалежності, центральна подія дня - військовий...

Екологічна катастрофа на Збручі: з невідомих причин загинуло 3 тонни риби (відео)
Щонайменше три тонни загиблої риби виявили у річці Збруч на...

Журналісти, блоггери, користувачі соціальних мереж і АТО — Коли слово коштує життя.
  Пронуємо переглянути це відео, для нерозповсюдження секретної військової інформації.   https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CFHU4EFlX7U...

Евромайдан в Запорожье (фоторепортаж).
Без комментариев. 26.01.2014г.                           ...

С Новым годом!
                   ...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу