Видатні земляки.(Білоцерківщина-край талановитих людей)

Рубрика | Головні новини

06 02 2017, матеріал підготував кореспондент Nataliya

Читаючи наукову літературу,  чи часто ми задумуємося про тих людей: вчених, винахідників, професорів, про   яких йде мова в тексті, або які є безпосередньо авторами даного тексту? Мабуть, що ні. А якщо і задумуємося, то нам здається, що ці люди звідкілясь здалеку, майже з іншої планети… А це зовсім не так. Поряд з нами досIlynicykiy Oleg Antonovichить часто є люди, імена яких знаходяться поряд з іменами видатних вчених минулого й сьогодення, а їхні роботи й винаходи зробили значний внесок в розвиток вітчизняної та закордонної науки. В даній статті мова піде про одного з таких людей, нашого земляка з села Чепеліївка, видатного вченого, науковця, доктора біологічних наук, професора, людину завдяки науковим розробкам котрої проводилися  дослідження на космічній станції «Мир», раціоналізатора, еколога –   Ільніцького Олега Антоновича.

Олег Антонович народився 20 травня 1941 року в місті Києві в родині молодих геологів: Ільніцького Антона Платоновича (уродженця села Чепеліївка) та Березенко Ганни Іванівни (уродженки села Ольшаниця), в майбутньому заслужених вчителів Чепеліївської, Сухоліської та Блощинецької шкіл. На тей час тато новонародженого Олежки, Антон Платонович, знаходився на Далекому Сході в геологічній експедиції і коли почалося саме велике жахіття 20 століття – Велика  Вітчизняна війна, Олег врятувався завдяки мужності своєї молодої мами, яка втекла останнім потягом з Києва перед самим наступом німців, і зуміла таки, незважаючи на безперестанне бомбардування та кулеметні черги, пробратися з місячним немовлям на село до своєї рідні, де й залишилася до кінця війни чекати свого чоловіка, вже не геолога Антошу, а молодшого лейтенанта саперного батальйону товариша Ільніцького. Товариш Ільніцький повернувся з війни до дружини та сина, і все життя був чудовим батьком та вірним товаришем своїм дітям. Олег Антонович завжди казав, що своїх успіхів досяг саме завдяки підтримці своїх рідних та близький. Родина Ільницьких-Березенко була дуже дружня, в сім’ї ніколи не було сварок. У Олега в 1944 році з’явилася сестричка Галя з якою вони були справжніми друзями все дитинство і такі самі теплі відносини збереглися й по сьогоднішній час. Батьки Олега та Галі після війни стали вчителями: Антон Платонович – вчителем хімії та біології, а Ганна Іванівна – вчителькою молодших класів.

Олег Антонович, закінчивши в 1958 році Блощинецьку школу, вступив того ж самого року до Черкаського технікуму електрифікації і навчався по спеціальності технік-електрик.

По закінченню технікуму в 1961 році був призваний до лав збройних сил Радянського Союзу.

Перший рік служби в армії пройшов в школі молодших авіаспециалістів в місті Канськ-Єнісейський Красноярского краю. Вийшов зі школи Олег Антонович зі спеціальністю  старший повітряний стрілок-радист стратегічної авіації бомбардувальників ТУ-95, ТУ-16. Після льотної школи прослужив в Прикарпатському військовому окрузі ще 2 роки.

По закінченню служби в армії 1964 року  Олег Антонович вступив до Київського Політехнічного інституту на факультет «Автоматика та електроприладобудування» по  спеціальності «Інформаційно-вимірювальна техніка».

Закінчивши інститут в 1969 році Олег  Антонович отримав направлення на роботу в Крим в Нікітський ботанічний сад в якості інженера інженерної групи по обслуговуванню приладів та обладнання НБС. В тому ж році одружився на корінній кримчанці, чудовій дівчині, Афоніній Лідії Борисівні, яка все життя була вірною дружиною, чудовим другом та порадницею для Олега Антоновича. Високоосвічена, інтелігентна, розумна  Лідія Борисівна завжди допомагала Олегу Антоновичу в його наукових працях, хоча сама дуже любила свою роботу  екскурсовода, а згодом і керівника Ялтинського екскурсыйного бюро. Родина Ільніцьких оселилася в чудовому місті Кримського півострова – в Ялті, де Олег Антонович проживає і по сьогоднішній час.

Згодом Олег Антонович посів посаду завідувача інженерної групи і вступив до аспірантури, де навчався 4 роки по спеціальності «Фізіологія  рослин». По закінченню працював в наукових відділках на посадах молодшого наукового співробітника, наукового співробітника, старшого наукового співробітника  і, нарешті, ведучого наукового співробітника.

В 1983 році в Кишинівському ботанічному саду захистив кандидатську дисертацію по спеціальності «Фізіологія рослин» і йому було присвоєно почесне звання кандидата біологічних наук.

В 1994 році при Київському університеті ім.Т.Г.Шевченка відбувся блискучий захист  докторської дисертації. Олегу Антоновичу було присвоєне почесне звання доктора біологічних наук по спеціальності «Фізіологія рослин».

Після захисту докторської дисертації Олег Антонович продовжував працювати в НБС на посаді завідуючий лабораторії «Фізіологія рослин» та займався науковими працями.

Великий внесок Олег Антонович зробив у розвиток вітчизняної та закордонної  науки: по його розробках  проводилися  дослідження на міжзоряній станції  «Мир». На протязі 10 років займалися науковими дослідженнями по вирощуванні рослин  в умовах невагомості. У кімнаті Олега Антоновича стіни прикрашають фотознімки знаменитих льотчиків-космонавтів з пам’ятними написами та з побажаннями всього якнайкращого талановитому вченому. Серед них є фотознімки таких відомих льотчиків-космонавтів, як Валерія Миколаєвича Кубасова, героя Радянського Союзу, Єгорова Бориса Борисовича, також героя Радянського Союзу, Гречко Георгія  Михайловича, двічі героя Радянського Союзу та багото інших.

З 2007 року Олега Антоновича запросили в Донецький інститут економіки та промисловості на посаду ведучого наукового співробітника. Олег Антонови з успіхом продовжує займатися підготовкою молодих спеціалістів   в НБС і суміщає педагогічну діяльність спочатку в вищезгаданому Донецькому університеті, а згодом (в 2009-2011 роках, в Кіровоградській педагогічній академії, де він являється професором, завідуючим кафедри. (До речі, саме в Донецькому університеті на кафедрі економіки  горезвісному екс-президенту України Януковичу була написана докторська дисертація. Нічого дивного, адже  «проффесором» саме цього навчального закладу він являвся)))

Після Кіровоградського університета Олега Антоновича запрошують в Інститут екології та менеджменту міста Ялти.

Певний час Олег Антонович займається лише підготовкою молодих аспірантів: допомагає готуватися до захисту їхніх наукових проектів, а з 2014 року знову повертається в НБС на  посаду завлабораторії «Фітомоніторингу», яку займає й по сьогоднішній час.

Олег Антонович є автором 6 монографій, 140 наукових статей, являється автором 10 патентів і винаходів, нагороджений медаллю «Заслуджений винахідник СРСР». До того ж він чудовий спортсмен і дуже активна людина: немає такого кутика в Криму, в якуму б не побував Олег Антонович чи в науковій еспедиції, чи в туристичному поході. На професійному рівні займається підводним плаванням: являється інструктором міжнародного класу по дайвінгу.

Олега Антоновича спіткало тяжке лихо: від невиліковної хвороби померла єдина донька Ірочка. Дружина Олега Антоновича пережила свою доньку лише на пів року: материнське серце не витримало такої втрати. Страшне лихо тяжко вразило Олега Антоновича, але він переборов своє горе і повернувся до наукових робіт в любому його серцю НБС. Не один десяток молодих, таланивитих науковців вивчив Олег Антонович. Майже всі ці люди залишилися в дуже хороших відносинах зі своїм колишнім науковим керівником: вони постійно відвідують його, пишуть листи, телефонують щоб порадитися по якихось наукових питаннях чи й просто поспілкуватися як зі старшим другом та мудрим наставником.

Кожен рік Олег Антонович приїжджає  навідати рідні місця. Приїзджає в гості до своєї сестри   Галини Антонівни, яка проживає в Сухолісах. Їздить в Чепеліївку подивитися на їхню стару хату, де колись допомагав своєму татові розводити садок, доглядати виноградники. Можливо це далося взнаки й допомогло вибрати своє наукове майбутнє відомому вченому – доктору біологічних наук Олегу Антоновичу Ільніцькому. Адже все починається в житті з малого…

 

Також Вам буде цікаво:

 
РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ Про звільнення О. Гнатцова з посади Керівника Управління стратегії...

Сталий розвиток Харківського регіону
В рамках роботи Харківського регіонального Комітету з економічних реформ у...

 
Р О З П О Р Я Д Ж Е...

Південна Корея натякнула на можливість перегляду свого плану про китобійний промисел
Як днями заявила влада Південної Кореї, країна може відмовитися від...

Запрошуємо на «Науковий пікнік» у Тернополі
  В суботу 7 вересня на Театральному майдані у Тернополі в...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу