Правосуддя по-святошинськи

Савенко Наталія Іванівна - корупціонер, директор Центру позашкільної роботи Святошинського району м. Києва

Савенко Наталія Іванівна — корупціонер, директор Центру позашкільної роботи Святошинського району м. Києва

    Вже досить давно ми обіцяли шановним читачам та дописувачам опублікувати більш докладну інформацію щодо корупції в Центрі позашкільної роботи Святошинського району м. Києва.

   15 квітня 2016 року набрала законної сили постанова Святошинського районного суду про притягнення директора ЦПР Савенко Наталії Іванівни до відповідальності за адміністративне корупційне правопорушення у справі про порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Повний текст постанови доступний у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

    Не зважаючи на те, що пані Савенко не визнала своєї вини, суд визнав Савенко Н.І. винною у вчиненні корупційного правопорушення. Єдине, що суддя пожаліла скандально відому директорку і звільнила її від відповідальності у вигляді штрафу «за малозначністю» і обмежилася усним зауваженням.

   Пропонуємо шановним читачам самостійно зробити висновки, чи дійсно зазначене корупційне правопорушення є «малозначним».

    26.04.2015 року було введено у дію Закон України «Про запобігання корупції». Згідно Закону вже 27.04.2015 року Савенко Н.І. була зобов’язана письмово повідомити районне управління освіти про те, що двоє її заступників, яких вона сама собі призначила, є її близькими родичами: чоловік і невістка. Крім того, Закон передбачає переведення родичів на інші посади, що виключають пряме підпорядкування, а у разі неможливості такого переведення — звільнення таких осіб з роботи.

   Натомість пані Савенко не повідомила керівництво про те, що її приватний інтерес на роботі постав вище за інтереси служби, а також категорично відмовилася врегулювати ситуацію добровільно. Очевидно, що це була спроба нахабної узурпації влади членами однієї сім’ї в державній освітній установі, на фінансування якої район щорічно виділяє кілька мільйонів гривень. Порушення Закону Про запобігання корупції було усунуто лише під тиском публікацій в пресі і тільки після того, як заступник голови КМДА Ганна Старостенко 29.10.2015р. наказала створити комісію для перевірки фактів численних порушень у роботі ЦПР, 30.10.2015 родичі Савенко Наталії Іванівни були понижені в посадах і таким чином вийшли з прямого підпорядкування пані Савенко. Чи це дійсно є «малозначним»? Вирішувати вам, шановні читачі.

   Крім того, нагадаю, що триває досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо самоправних дій Савенко Н.І. влітку минулого року, коли пані Савенко змусила викладачів покинути приміщення дитячого клубу «Червона калина» на вул. Зодчих 18-а. Тоді невстановлені особи поміняли замок на вхідних дверях вказаного приміщення й дитячий клуб перестав функціонувати. Відбулося все таким чином, що навіть співробітникам органів внутрішніх справ «не надалося за можливе» встановити хто поміняв замок і навіщо. При цьому ані директор ЦПР, ані чиновники районного управління освіти до правоохоронних органів не скаржилися, що створило перешкоди для встановлення всіх осіб, причетних до правопорушення та вжиття адекватних заходів реагування.

   Незнання директоркою ЦПР законів України або ж її категоричне небажання діяти у правовому полі призвели до відкриття провадження представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо порушення Центром позашкільної роботи права кореспондентів на інформацію.

    На теперішній час триває судовий розгляд цивільної справи про поновлення на роботі незаконно звільненого викладача-методиста ЦПР Каціон Надії Іванівни. 03.06.2016 у судовому засіданні було зафіксовано, що Каціон Н.І. неодноразово письмово зверталася до директора ЦПР з проханням забезпечити їй належне робоче місце та усунути перешкоди у здійсненні трудових обов’язків, проте жодної відповіді від адміністрації ЦПР так і не дочекалася. Натомість викладач отримала поштою копію наказу про її звільнення «за прогул». При цьому профспілкові зібрання, які дали дозвіл на звільнення, проводилися таємно — ні Каціон Н.І., ні журналісти не були повідомлені про ці зібрання. Грубим порушенням процедури звільнення було й те, що у викладача не відібрали жодних пояснень, не дали змоги виступити і пояснити свою позицію. Не було також жодним чином враховано бездоганний послужний список викладача-методиста і відсутність дисциплінарних стягнень.

    Кількість порушень законодавства, допущених адміністрацією ЦПР при звільненні Каціон Н.І. вражає. Крім того, на нашу думку, справжньою причиною звільнення викладача-методиста Каціон Н.І. є особиста ненависть директора ЦПР, яка виникла в результаті того, що пані Каціон відкрито виступила проти корупційних правопорушень директорки, що описані вище, а також активно допомагала журналістам добиватися відновлення роботи дитячого клубу «Червона калина», з якого директорка ЦПР самоправно вигнала викладачів. Ми вважаємо, що це можна розцінювати як кримінальне правопорушення за ч.1 ст. 172 ККУ — незаконне звільнення працівника з роботи.

   Суддя Святошинського районного суду Величко Т.О. у ході засідання 03.06.2016р. запевнила всіх присутніх, що має намір керуватися чинним законодавством та буде оцінювати всі докази у сукупності згідно кодексу. Зважаючи на те, що у ході засідання було зафіксовано значну (на наш погляд) кількість порушень законодавства з боку адміністрації ЦПР у справі про відновлення на роботі викладача-методиста Каціон Н.І. сподіваємось, що так воно і буде.

    Хоча, враховуючи те, як деякі особи міняють свої покази по ходу справи, як «заднім числом» з’являються документи, такі як угода про співпрацю між ЦПР Святошинського району та СЗШ № 235 від 27.08.2015, у якої термін дії закінчується 31.05.2015 (тобто термін дії угоди сплив ще до того, як вона нібито була підписана і мала вступити у дію), існування якої аж до квітня місяця 2016 року письмово заперечувало районне управління освіти та директор СЗШ № 235 Гордійчук В.В., можна очікувати й на інші несподіванки.

   На запити кореспондентів нашої газети до СЗШ №235 та районного управління освіти, з проханням надати будь-які документи, що визначають правовідносини між ЦПР та СЗШ № 235 ми щоразу отримували письмові відповіді, що таких документів не існує, а ЦПР та школа №235 не мають ніяких правовідносин і жодних угод між собою не підписували! Отже викладачу-методисту ЦПР Каціон Н.І. не було надано нове приміщення для роботи у СЗШ № 235 через відсутність будь-яких правових відносин між школою та ЦПР, а старого робочого місця у клубі «Червона калина» викладача примусово позбавили. Отже викладач Каціон Н.І. просто фізично не мала робочого місця, на якому вона могла б бути відсутньою без поважних причин, а навпаки добивалася, щоб їй надали належним чином облаштоване приміщення для роботи. Отже звільнення з роботи викладача з таким формулюванням — відвертий фарс.

Директор СЗШ №235 Гордійчук В.В.

Директор СЗШ №235 Гордійчук В.В.

   І тут раптом, у ході судового засідання 03.06.2016 року, директор школи №235 Гордійчук, як казали терористи щодо колишнього мера м. Слов’янська Нелі Штепи, «швиденько перевзувся» і почав суперечити своїм власним листам, що він раніше особисто підписував, і «пригадав», що нібито підписував таку угоду з ЦПР наприкінці серпня 2015 року. А з приводу інформації, що він раніше надавав письмово, що «Жодних договорів та угод про співпрацю згідно чинного законодавства не було укладено» він прикинувся дурником і сказав, що він нібито писав ці листи, думаючи, що йдеться про договори оренди приміщень, а це ж інший вид угоди — «про співпрацю».

    Такі самі «чудєса» й з Управлінням освіти Святошинського району. На наш запит з проханням надати копію угоди про співпрацю між ЦПР та СЗШ №235 прийшов лист №547 від 03 березня в якому вказано, що нам замість угоди надається лист директора СЗШ №235 Гордійчука В.В. «про відсутність угод з ЦПР». А вже наприкінці травня на інший наш запит з проханням пояснити чи існувала все ж таки угода (бо директорка ЦПР вперто наполягала, що угода була) — і в.о. начальника РУО І.Коваленко теж «перевзулася» і нібито «пригадала», що така угода нібито була підписана, та ще й погоджена в управлінні освіти.

Директор ЦПР Савенко Н.І. та в.о. начальника РУО І. Коваленко

в.о. начальника РУО І. Коваленко (зліва) та директор ЦПР Савенко Н.І. (праворуч)

   І як тепер це розцінювати? Що директор СЗШ №235 Гордійчук та начальниця РУО Коваленко нам майже рік брехали, а зараз «знайшли» документ, що десь загубився? Чи все ж таки це така брутальна спроба з боку чиновників «відмазати» директорку ЦПР Савенко Н.І.? Можливо, чиновники вважають, що якщо суд прийме цю, м’яко кажучи, сумнівну «угоду» до уваги як справжній документ, то Савенко Н.І. зможе уникнути відповідальності за незаконне звільнення працівника? Скільки вже можна відмазувати? Скільки разів ще буде проведено «роз’яснювальні бесіди» з Н.І. Савенко в Святошинській РДА, що закон порушувати НЕ МОЖНА, що корупція — це погано?! Скільки ще треба судових постанов про притягнення Савенко Н.І., щоб чиновники врешті зрозуміли, що корупціонерам на державній роботі не місце?! Як можуть такі «кадри» працювати з дітьми?! Скільки ще кримінальних справ має бути порушено, щоб чиновники врешті визнали, що подальше перебування Савенко Н.І. на посаді це ганьба не тільки для всього району, а ганьба на всю столицю?!

Також Вам буде цікаво:

На директора ЦПР Святошинського району відкрито кримінальну справу.
  Справа про позашкільну освіту по-святошинськи впевнено рухається до логічного...

Тиск на свободу слова з боку чиновників
    Чиновники Управління освіти Святошинської РДА не вигадали нічого...

Суд постановив надати документи про звільнення родичів Савенко з керівних посад
      Цікаво, як в даній ситуації буде викручуватись Савенко?...

Наркомани-викладачі працюють з дітьми!
    В ході журналістського розслідування щодо правопорушень в Центрі...

Маленька перемога над корупцією
    Економічний відділ Національної поліції склав протокол відносно директорки...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу