Як заробляють на позашкільній освіті у Святошинському районі Києва: продовження.

Рубрика | Головні новини, Київ

19 09 2015, матеріал підготував кореспондент oleksandr.s13

ЦПР Святошинського р-ну м. Києва Ситуація з Центром позашкільної роботи Святошинського району м. Києва набирає обертів. Емоції зашкалюють, але залишимо їх осторонь і зосередимось на фактах.

Факт №1: Спроба рейдерського захоплення клубу дитячої творчості «Червона калина», що розташовано на 1-му поверсі житлового будинку по вул. Зодчих 18-А. 1-го липня 2015 року директор ЦПР Савенко Н.І. провела збори викладачів зазначеного клубу, де заявила, що приміщення клубу забирає Святошинська РДА і протягом двох днів буде врізано новий замок. Отже ті, хто не хоче бути звільненим, мусять написати заяви, що нібито хочуть працювати керівниками гуртків при загальноосвітніх школах. Викладачі й написали. Але, в результаті, у відповідь на журналістські запити, ми отримали офіційну інформацію про те, що Святошинська РДА вживає заходів для продовження договору оренди приміщення і станом на 26.08.2015 жодного розпорядчого документу щодо закриття, ліквідації, розформування або реорганізації клубу дитячої творчості «Червона калина» немає. Перевірка, проведена Святошинським РУГУМВС показала, що невідомі особи дійсно поміняли замок на вхідних дверях до даного дитячого центру та з того часу вказаний заклад не функціонує. Перевірка триває.

Факт №2: Як вже було зазначено у попередній статті, на території ЦПР за адресою вул. Курбаса, 7-г, було облаштовано справжній «шанхай» з незрозумілих споруд, кустарно облаштованих для проживання людей. Більш детально та фото тут: http://www.esz.org.ua/?p=13760. На початку вересня, під шаленим тиском громадськості та компетентних органів, «шанхай» було нарешті ліквідовано, але це не відміняє того факту, що 7 років підряд мали місце грубі та умисні порушення Закону, які документально підтверджені. Ведеться слідство. Винні мають понести відповідальність згідно Закону.

Факт №3: Корупційні правопорушення. 

На посаді заступника директора з виховної роботи Центру позашкільної роботи Святошинського району м. Києва стоїть Савенко Олександр Дмитрович, який є чоловіком Савенко Наталії Іванівни – директора зазначеного закладу. Директор ЦПР, використовуючи своє службове становище, вплинула на призначення свого чоловіка головою ревізійної комісії, обов’язки якого Савенко О.Д. виконує вже понад 10 років. Більше того: з 2015 року Савенко О.Д. був призначений головою комітету з конкурсних торгів, що грубо порушує п.2, ст.11 Закону України «Про здійснення державних закупівель», де чітко вказано, що до складу комітету з конкурсних торгів не можуть входити посадові особи та члени їх сімей.

Посаду заступника директора з науково-методичної роботи обіймає Чайковська Катерина Василівна, що є невісткою директора (дружина її сина), тобто, згідно визначень, що наведені у ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» є близькою особою і, так само як і її чоловік Савенко Олександр Дмитрович, відповідно до частини першої ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції» не мають правабути прямо пiдпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам, в даному випадку – директору ЦПР. Дія ст. 27  чинного закону «Про запобігання корупції», що вступив у дію 26 квітня 2015 року розповсюджується в тому числі і на сферу освіти. Директор навчального закладу зобов’язаний відповідно до посадових обов’язків знати і неухильно дотримуватися законодавства України, проте директором ЦПР не було вжито відповідних заходів і зазначені порушення закону тривають і нині. Зазначена вище ситуація містить ознаки реального конфлікту інтересів, згідно визначення що наведено у ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно до частини другої ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції», у разі виникнення обставин, що порушують вимоги частини першої цієї статті, відповідні особи, близькі їм особи вживають заходів щодо усунення таких обставин у п’ятнадцятиденний строк.

Якщо в зазначений строк ці обставини добровільно не усунуто, відповідні особи або близькі їм особи в місячний строк з моменту виникнення обставин підлягають переведенню в установленому порядку на іншу посаду, що виключає пряме підпорядкування.

У разі неможливості такого переведення особа, яка перебуває у підпорядкуванні, підлягає звільненню із займаної посади.

Крім того, заступник директора з науково-методичної роботи Чайковська Катерина Василівна не має повної вищої педагогічної або науково-педагогічної освіти та необхідного досвіду педагогічної або науково-педагогічної роботи, тобто не відповідає кваліфікаційним вимогам для роботи на цій посаді.

Надаючи перевагу кандидатурі своєї невістки Чайковської Катерини Василівни при призначенні її на посаду заступника директора з науково-методичної роботи, не зважаючи на відсутність у неї належного досвіду та відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня педагогічної або науково-педагогічної освіти, директор ЦПР Савенко Н.І. зробила це в інтересах своєї близької родички та всупереч інтересам служби, в результаті чого заподіяно істотну шкоду зазначеному закладу позашкільної освіти, що полягає у підриві авторитету та престижу позашкільної освіти у м. Києві. Такими діями директор ЦПР Савенко Н.І. грубо та свідомо порушила розділ 2, пункту 1, статті 6 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (неправомірне сприяння призначенню на посаду особи), що на даний момент втратив чинність, але на момент призначення на посаду заступника директора з науково-методичної роботи Чайковської К.В. був чинним. Чинний закон «Про запобігання корупції» містить аналогічну норму у ст. 22: забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб.

Вищевикладені факти містять ознаки злочину, передбаченого ст. 364 КК України – зловживання владою або службовим становищем з боку директора ЦПР Святошинського району Савенко Н.І., про що вже надіслано відповідні повідомлення до органів внутрішніх справ та прокуратури.

Факт №4: Продовжується залякування викладацького складу, в результаті якого вже звільнилися заступник директора по адміністративно-господарчій частини та заступник директора з кадрових питань, до того ж нещодавно позбулася своєї посади зав. клубом «Червона калина». Однак, не зважаючи на це, ряд нинішніх та колишніх працівників ЦПР так цього не залишать і вже дають свідчення.

Підсумок:

Навіть якщо певна частина викладачів ЦПР так чи інакше пов’язані з протизаконною діяльністю адміністрації закладу або замішані в корупційних схемах, і насправді підтримують Савенко Н.І., директорку ЦПР, це не звільняє нікого від відповідальності.

Також Вам буде цікаво:


...

Екологія та соціальний захист України
[caption id="attachment_9469" align="alignleft" width="207" caption="Автор Богдан Т.В."][/caption]   Твій шлях            ...

Євро 2012 минуло, а проблеми залишились (або прогулянка невідомими містами відомих вулиць Харкова)
Минуло вже більше місяця як закінчився чемпіонат з футболу Євро 2012,...

День Незалежності 2012. Як святкував Харків
  21 річницю незалежності нашої держави з розмахом святкував Харків....

На директора ЦПР Святошинського району відкрито кримінальну справу.
  Справа про позашкільну освіту по-святошинськи впевнено рухається до логічного...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу