Бортницький ліс – маленький екопортрет великої України

Рубрика | Київ, Київська область

13 09 2015, матеріал підготував кореспондент Ratmir

Невеликий мікрорайон Бортничі на окраїні м. Києва в Дарницькому районі. З однієї сторони – ліс «корабельних» сосен, з іншої сторони — станція аерації та сміттєпереробний завод. Екологія!

І ось, 03 і далі вересня 2015 р. жителі вул. Лісна, однією стороною якої власне є цей Бортницький ліс, а з іншої – житлові будинки, о 6 годині ранку почули звуки бензопил. Це лісники почали пиляти ліс. Чому саме в 6 год. ранку – таємниця, адже всім відомо, що офіційний початок робочого дня в Україні в більшості починається о 9 год. Можливо – аналог із косовицею – треба косити поки є роса. Закінчувалась ця робота близько 10 – 11 год. ранку. Напиляний за цей час діловий ліс тут – же вивозився різними транспортними засобами без будь – якого передбаченого законом маркування. Частину вивезти не встигли, оскільки активісти Громадської ради при Дарницькій РДА оперативно звернули увагу на це дійство.

Далі – виклик правоохоронних органів по 102, вимога надати відповідні офіційні дозволи на вирубку лісової ділянки, на продажи та кому пішли гроші від цієї оборутки. Відповідей немає. Недолуге пояснення лісників, що проходить зачистка сухостою не спрацьовує, адже зафіксовані факти вирубки живої ділової деревини. При цьому з’ясовується, що на таку «зачистку» держава ще й виділила немалі гроші.

Фотофакти:

Фото 1

Далі починається ще цікавіше. Лісничі, 08 вересня 2015 р. починають спалювати просто в лісі гілляки від вирубаних дерев. Але вогнища чомусь розташовують під самими стовбурами знову ж таки живих дерев, хоча розумний господар вибрав би галявину, подалі від дерев, та зробив би це зимою, як передбачено законом, коли мінімальна вірогідність виникнення лісової пожежі. Від вогнища обвуглюється стовбур живого дерева і, очевидно, через деякий час воно також стане сухостоєм, якого треба буде знову за державні гроші вирубувати , а заодно ще й частину живих ділових дерев прихопити. Чиновники Дарницької РДА Онишко В. та Безотосний В. М., присутні на місці вирубки та вогнищ разом з активістами в цьому не бачать нічого поганого і заявляють, що все по закону – ось документи:

Фото 2

Фото 3

Знову виклик правоохоронних органів по 102, але тепер розхвалена нова поліція просто спостерігає за можливим підпалом лісу і не хоче встановлювати осіб, які палять вогнища, пожежники на виклик не реагують, — адже в лісі працюють лісничі і все «під контролем».

Фото 5

А природний сухостій, повалений чи стоячий, але не діловий, ніхто рубати не збирається. Захаращеність лісу – це привід для проведення таких чисток невідомої кількості разів. І головне — все ніби і законно! А що від розведення багаття біля стовбурів дерев може перерости у велику лісову пожежу — нікого не турбує. У лісників є одна лопата на десяток вогнищ для їх оперативного гасіння, а якщо не вийде — ну то й не вийде. А часом, чи не так починались численні пожежі лісу останнім часом навколо Києва та в Чорнобильській зоні?

Є й інші шедеври господарювання по дарницькі:

АЗС «БРСМ» без захисної санітарної зони з лісом.

Фото 6
Відкриті каналізаційні люки вздовж тротуару.

Фото 7

Кафе – шашлична між соснами.

Фото 8
Трупи бродячих собак біля доріжок проходу людей позаду тої ж самої АЗС «БРСМ».

Фото 9

Громадська рада при Дарницькій РДА звернулась із відповідними заявами з викладених вище приводів до компетентних державних органів: Державної екологічної інспекції, першого заступника начальника п. Синьогуб, який заявив, що не має права нічого робити, а начальника відділу оперативного контролю цього ж органу Штець І.В. вже другий день на роботі знайти неможливо, хоча всі говорять, що вона на місці; а санстанція, правоохоронні органи, прокуратура, Держагентство лісових ресурсів України, міністерство екології — можливо вони мають право хоча — би щось робити за державні гроші, за гроші платників податків, а не просто ходити на роботу і отримувати зарплатню.

   Виходить, що в державі Україна створено безліч різних державних установ, які ніби і займаються лісом, але одночасно ним ніхто, окрім лісників на місцях за їхніми ж правилами, не займається. Держава просто самоусунулась від питання раціонального використання лісів України, її функцію перебрали ділки — а гроші кому?

Чекаємо реакції та дій по припиненню цього безчинства і покарання винних.

Також Вам буде цікаво:

Фоторепортаж: факельное шествие в Запорожье в честь памяти героев Крут
29 января, вечером жители Запорожья собрались на факельное шествие, приуроченное...

Як важко бути повноцінним
Як важко бути повноцінним   В неділю 06.10.2013 одразу ж після Всесвітнього...

В Запорожье под дождем прошол митинг в честь Дня победы +ФОТОРЕПОРТАЖ
На городской Аллее Славы, несмотря на плохую погоду, проходят торжества,...

В Запорожье отметили День Соборности +фото
В Запорожье горожане отпраздновали День Соборности Украины, пройдя двумя колоннами...

Євромайдан у Львові. Фоторепортаж.
  Коли увага України та світу прикута до подій, що розгортаються...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу