ОСОБЛИВИЙ СТАТУС ДОНБАСУ МОЖЕ БУТИ ЗАКРІПЛЕНИЙ В КОНСТИТУЦІЇ

Рубрика | Донецька область

16 07 2015, матеріал підготував кореспондент грицан володимир

Положення про особливості місцевого самоврядування деяких районів Донецької та Луганської областей можуть бути закріплені в тексті Конституції.

Про це повідомляють джерела Української правди.

За словами співрозмовника, президент України перевніс до Верховної Ради проект змін до Конституції, в якому була переписана одна норма: теза про закріплення статусу окупованих районів була перенесена з перехідних положень Закону про внесення змін до Конституції до перехідних положень Конституції, тобто в тіло Основного закону України.

«Для внесення змін до цієї норми в майбутньому, потрібно буде пройти повну процедуру внесення змін до Конституції, що передбачає дві сесії Верховної Ради та 300 голосів для остаточної редакції», — зазначив співрозмовник.

Згідно з інформацією, відповідні зміни відбулися в процесі візиту до України Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Вікторії Нуланд.

За інформацією УП, профільний комітет уже підтримав запропоновані президентом зміни. У свою чергу віце-спікер Ради Оксана Сироїд підтвердила на своєму Фейсбуці, що на депутатів «здійснюється тиск» з метою змусити їх проголосувати за ці зміни.

«В ці години і хвилини здійснюється шалений тиск на народних депутатів з боку міжнародної спільноти для того, щоб «ДНР» і «ЛНР» отримали особливий статус в нашій Конституції. Аргументують необхідністю «продемонструвати виконання Мінських домовленостей», — зазначила вона.

16 липня Верховна Рада голосуватиме питання про включення цього проекту у порядок денний і передачу його на розгляд Конституційного суду.  Після висновку КС, для набрання чинності проект має отримати 226 голосів депутатів у першому читанні і 300 у другому читанні.

Як відомо, раніше у перехідних положеннях Конституції визначалося, що особливості місцевого самоврядування у деяких районах Донецької та Луганської областей регулюється відповідним законом,ухваленим Верховною Радою 26 червня.

Також Вам буде цікаво:

Бахчисарайський район 65001 (центр — м Бахчисарай)
Назва громадської організації Заг. чис. насел.   Чис-ть членів орг..       ПІБ керівника...

Білогірський район 65020 (центр — м Білогірськ)
Назва громадської організації Заг. чис. насел.   Чис-ть членів орг..       ПІБ керівника...

Екологічна катастрофа на Збручі: з невідомих причин загинуло 3 тонни риби (відео)
Щонайменше три тонни загиблої риби виявили у річці Збруч на...

День Конституції
День Конституції в Україні відзначається як державне свято, проте воно...

Вебінар: “ Новий закон про громадські організації в Україні: що очікувати?»
Український незалежний центр політичних досліджень та портал Маркетплейс запрошує Вас...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу