Сьогодення Краматорська

Рубрика | Авторы, Головні новини, Донецька область, Цікаві метаіали

Мітки | , ,

23 06 2014, матеріал підготував кореспондент datskiy

Колись перспективне місто сьогодні перетворюється на місце де не хочеться бути. Щотижневі безрезультатні «активні фази АТО» вже набридли і хочеться, нарешті, мирного неба над головою.

В пошуках того самого мирного неба, люди їдуть з міста. Насамперед виїжджають матері з маленькими дітьми, бізнесмени, журналісти та прості люди. У кожного свої причини поїхати: матері бояться за дітей, у бізнесменів відбирають бізнес, у журналістів відібрали право на слово, а прості люди бояться. Їдуть, до слова, хто куди. Журналісти й бізнесмени, переважно, їдуть за межі Донбасу, інші, частіше, їдуть до Росії, Криму.

Сьогодні в місті було зовсім мало людей, багато людей з великими валізами -  тікають з міста. Справа вся в тому, що вчора під мінометний обстріл потрапив жилий квартал. Обстріл почався в годину пік, о 16:20, коли люди поверталися додому. У самому епіцентрі побував робітник одного з Краматорських ЖЕКів і ось що він розповідає:

«Я саме вийшов з автобусу, перейшов дорогу і тут … Бах! Не очікуючи нічого я, звичайно, перелякався. Брюки сухі, ала з переляку, аж присів. Міна впала в районі автошколи ДТСААФ, у будинках, що знаходяться поруч, полетіли вікна. Люди реагували по-різному: хто біг ховатися, хто взагалі не відреагував.

На вулиці були ополченці, без масок, нормальні, звичайні чоловіки, вони заганяли людей в супермаркет «Арбат». Ополченці були там ще до обстрілу. Вони перехопили три вантажівки «АТБ», які, наче, везли гуманітарну допомогу (не уточнює для кого — авт.).

Добіг я швиденько до дому, «вхопив» свою матір і тікати. Вирішили їхати в селище. Коли вже бігли в районі МВ міліції, чули як литять осколки. Прямо над нами, по листях дерев шелестіли. Лячно …»

Прес-служба Донецької ОДА повідомляє про шістьох загиблих, ще тринадцятеро звернулися за медичною допомогою.  Для, де-юре, мирного часу це великі втрати.

В результаті обстрілу постраждали: автошкола, тубдиспанцер, торгова база «Діад», житловий будинок та приватні гаражі з автомобілями всередині. Також, за нашими даними, було пошкоджено високовольтну лінію («стодесятка») за межами міста, в наслідок чого значна частина міста лишилася без світла. Хоча зазначимо, що містом ширились чутки, що світла немає через пошкоджену підстанцію, яка розташована поруч з вище згаданою базою «Діад». І вона дійсно пошкоджена, проте справа була не лише в ній.

В вечорі, двохсот тисячне  місто лишилося, частково, без води, без світла та з періодичними пострілами за вікном. В багатоповерхівках зупинилися ліфти, в деяких перебували ліфти. До диспетчерського пульту фірми «ОТІС» надійшло 60 заявок. Електромеханіки та аварійна бригада фірми впоралися з «рятувальною» операцією за три години, приблизно. На одного з застряглих пасажирів чекала швидка, у нього було погано з серцем. Ще один пасажир попався з клаустрофобією.

Крім вище зазначеного, атаці піддався і цивільний аеропорт, який прилягає до військового аеродрому (військової частини), які контролюється українськими військовими. Над територією аеропорту підіймався дим. Він змінював свій колір: то чорний, то рудий, то білий. Скоріше за все горіла якась техніка. До слова, атакують військову частину майже щодня.

Електроенергія в місті почала з’являтися вже сьогодні, поступово, після обіду. Разом з електроенергією з’явився інтернет та надія на більш-менш нормальне життя. А водопостачання тепер за розкладом, щоправда розкладу ніхто не знає, та хіба це головне? головне, що вона є.

Підсумовуючи, хочеться сказати, що за вчорашній день багато людей втратили роботу, свою власність, втратили близьких та рідних людей. А ще, найголовніше, це був третій поспіль понеділок жаху. 2 червня бомбили аеродром, 9 червня мікрорайон Станкострой, 16 червня …

 

Також Вам буде цікаво:

У Миколаєві обговорили стратегію сталого розвитку міста за участю громади
1 серпня 2012 року, в мерії відбулося відкрите засідання експертно-громадської...

Маршрут Краматорськ — Донецьк: блок-пости, озброєні люди, заміновані поля
В світлі останніх сумних подій на сході України люди ширять...

Проводиться додатковий набір кореспондентів, журналістів по Києву.
Всі хто зацікавлений в роботі кореспондента, та хотів би отримати...

Церква засудила футбольних фанатів, що вчинили заворушення в центрі Сімферополя на Хеллоуїн, як і само свято
Кримська єпархія УПЦ засудила дії футбольних фан-тів, які 31 жовтня...

Велофорум — 2018, м. Івано-Франківськ.
“Велофорум” – це міжгалузева конференція на перетині транспортної політики, сталого...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу