У Ніжині та Прилуках сміття вже сортують, а Чернігів пасе задніх

Рубрика | Головні новини, Екологічні новини, Чернігівська область

21 07 2013, матеріал підготував кореспондент lisn56

У Ніжині та Прилуках сміття вже сортують, а Чернігів пасе задніхУ Чернігові на розширеному засіданні Регіонального комітету з економічних реформ розглянули та обговорили Проект Програми поводження з твердими побутовими відходами Чернігівської області на 2013 – 2020 роки.
Про це кореспонденту видання «Екологія та соціальний захист» повідомили в Департаменті екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації.
Відкриваючи засідання, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко зазначив, що вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами є одним із пріоритетів як на загальнодержавному, так і на місцевому рівні. А підвищення ефективності державного регулювання у цій сфері має забезпечити раціональне використання природних ресурсів та рівень екологічної безпеки.
Про основні шляхи та напрямки вирішення проблемних питань сфери поводження з твердими побутовими відходами в області доповів директор Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури обласної державної адміністрації Петро Головач.
Щороку, за його словами, накопичується більше 1 млн м³ твердих побутових відходів. При цьому відбувається процес їх збільшення (2011 рік – 1,240 млн м³, 2012 рік – 1,264 млн м³).
Захоронення відходів здійснюється на 26 полігонах та 808 звалищах, з яких 401 одиниця загальною площею 409 га обслуговується комунальними підприємствами.
Петро Головач підкреслив, що особливо проблемними є питання санітарного очищення, збирання та вивезення відходів у сільських населених пунктах. Покращенню цієї ситуації значною мірою сприяло б розроблення графіків збору та маршрутів вивезення побутових відходів.
Директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації Сергій Горонович наголосив у своєму виступі на тому, що основну складову в загальній масі відходів, що утворюються в області, займають тверді побутові відходи та виробничі відходи 4 класу небезпеки. Проте через відсутність на території області сміттєпереробних та сортувальних комплексів, на полігони та сміттєзвалища потрапляє значна частина відходів, які мають ресурсну цінність і підлягають переробці та утилізації.
Найкращу організацію системи вилучення ресурсноцінних відходів, за словами Сергія Гороновича, створено в м. Ніжині, де побудовано 5 пунктів збору ТПВ із розсортуванням їх для подальшої переробки та утилізації корисних компонентів. Досвід Ніжина впроваджено в м. Прилуках, де побудовано вже 2 пункти збору відходів.
Що стосується ситуації в обласному центрі, то тут створено розгалужену система збору твердих побутових відходів від населення. Її основу складають більше 100 відкритих контейнерних майданчиків, але система роздільного збирання відходів досі не впроваджена.
«Питання будівництва сміттєпереробних комплексів є досить актуальним для регіону, і його вирішення, певною мірою, дало б вагомий поштовх для зменшення навантаження на довкілля та підвищення економічного потенціалу відповідних територій», — наголосив директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації.

Також Вам буде цікаво:

У Червонограді стане чистіше
У львівському Червонограді  відкрили першу в області сміттєсортувальну лінію. Ця...

У жовтні з Калуша вивезли понад 3 тисячі тонн гексахлорбензолу
У жовтні 2012 року з полігону небезпечних відходів поблизу міста...

Суд визнав недійсною передачу земель лісопарку Ялівщина в приватну власність
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ...

Заповідники Чернігівщини — в десятці найкращих
Природоохоронні установи Чернігівської області за підсумками оцінювання діяльності  установ природно-заповідного...

Євроексперти: На Закарпатті 253 полігони із 350 — не паспортизовані
30 листопада відбулась презентація «Стратегії поводження з відходами в Закарпатській...

       

Ваш відгук

Вам потрібно увійти, щоб залишити відгук.

Отримуйте всі новини сайту на свою поштову скриньку.
Це безкоштовно!
Просто вкажіть свою адресу.

Список спецкореспондентів
Нагадати пароль?

Відео тижня

Важливі матеріали

Киев Київ Одеса Погулянка ДАІ Долина Дтп Екологія та соціальний захист Львів Росія Савенко Н.І. Святошинський район Севастополь Тернопіль Соціальні новини Сталий розвиток Сталий розвиток технологій УБД мвд мвс музика міліція донбас днр ЦПР ЦТДЮГ кку корупція краматорськ позашкільна освіта ато батарейки вода гроші війна навчання україна суд утилізація сталий розвиток економіки сталий розвиток освіти сталий розвиток у світі сталий розвиток суспільства технологии фестиваль

Для показа облака WP-Cumulus необходим Flash Player 9 или выше.

Наші партнери

Автори порталу